قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت       

551 بازدید
قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت نوک قله

قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت: این بخش از مقالات نوک قله را به صحبت درباره قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت پرداخته ایم. اگر کتاب چهار اثر فلورانس اسکاول شین را خواندده باشید، حتما از قدرت جادویی ذهن، خصوصا ذهن ناخودآگاه اطلاع دارید. ذهن خودآگاه انسان که بر روی آن تسلط دارد و شامل تفکرات و حرکات ارادی می باشد اما چیزی که ذهن ناخودآگاه را متمایز کرده این است که  شامل اعمال غیر ارادی است. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ذهن ناخودآگاه

انسان از ورودی اطلاعات به این ذهن آگاهی ندارد . ذهن ناخودآگاه یعنی ذهنی که با جهان و قوانین هستی مانند قانون جذب و ارتعاشات او با جهان سروکار دارد. این قسمت از ذهن هم میتواند ویرانگر باشد و هم سازنده. ذهن ناخودآگاه از قدرت بسیار بالایی برخوردار است و بسیاری از آمال، آرزوها و نبوغ و خلاقیت هایی که بالقوه وجود دارند اما هنوز به فعلیت درنیامده است در ذهن ناخودآگاه مستقر می شوند. ناخودآگاه قدرت خلق و جسمیت دادن به افکار را دارد. این ذهن همواره در حال حرکت است و همیشه افکار درون را تجزیه تحلیل می کند. پس حال که از قدرت و وسعت این ذهن آگاه شدید بهتر است از آن در راستای جذب منافعتان کمک بگیرید.ایده ذهن ناخودآگاه در ابتدا توسط فروید مطرح شد.آنچه را که در ابتدا گفتیم قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم. حال که از قدرت ذهن ناخودآگاه انسان، آگاه شدید، حال می خواهیم از آن در راستای دستیابی به موفقیت بیشتر گام برداریم.

قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت نوک قله

تفاوت ذهن خودآگاه و ناخودآگاه

ذهن ناخودآگاه شامل هر چیزی که شما از آن آگاه هستید می شود، وقایعی که شما میبینید، حس می کنید و از آن آگاه هستید ، همگی برای شما ملموس هستند و در حال اتفاق میفتد. شما در این حالت قدرت تصمیم گیری و انتخاب دارید. اما در ذهن ناخودآگاه همه اطلاعات از قبل وجود دارد و شما روی آن آگاه نیستید. مثل فعالیت هایی چون : قدم زدن، تنفس، ضربان قلب، نشستن و ایستادن می مانند که نیازی به آگاهی و توجه به آنها نداریم. اما بخشی هم نیاز به آگاهی و کنترل دارد و اگر هدایت نشوند در قالب نشانه هایی چون : شادی، خجالتی بودن، موفقیت، اعتماد بنفس، نا امیدی و … خود را بروز می دهند. یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به اهدافتان این است که از ذهن آگاه برای تاثیر روی ذهن ناخود آگاه کمک بگیرید.

 

قدرت ذهن ناخودآگاه

قدرت این ذهن را بر سلامت روح و روان خود چگونه می بینید؟! شما با آگاهی و تسلط بر روی ذهن ناخودآگاه میتوانید از پس بسیاری از مشکلات روحی برآیید.با گذشت زمان بسیاری از مشکلات روحی بر جسم آدمی نیز تاثیر میگذارد. تیک های عصبی، حملات و دیگر نشانه هایی که با بیماری های روانی در جسم ظاهر می شود. با کمک از ذهن ناخودآگاه می توانند درمان شوند. قلمرو ذهنی در بخش ناخودآگاه ما بسیار وسیع و بی انتها است.هم چنین در همین راستا پیشنهاد میکنیم مقاله ی تاثیر ذهن بر سلامت را نیز مطالعه بفرمایید.

 

تفکر

بسیاری از ما موفقیت را در چیزهایی می بینیم که با چشم قابل رویت هستند. در اینجا بهتر است به موقعیت های بالقوه ذهنمان نیز بیندیشیم. تفکر و اندیشیدن به آنچه که میخواهیم و در پی آن هستیم نوعی سرمایه گذاری برای ما محسوب می شود. پس چرا این سرمایه را در راه چیزهای بیهوده و منفی خرج کنیم و آن را هدر دهیم در صورتی که میتوانیم از قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت و خلق ایده های جدید بهره ببریم.

 

آگاهی

تا وقتی از چیزی آگاه نباشید نمی توانید کنترل آن را بدست بگیرید و آن را درک کنید. شما باید ذهن ناخودآگاه را از اعمال و انرژی های بیهوده بزدایید. این کار با انجام تمرینات و مدیتیشن ها امکان پذیر است. پس از آن نیز به مراتب بالاتری از درک و آگاهی می رسید و از پتانسیل ذهن خود در جهت پرورش منافع خودتان بهره می گیرید. رسیدن به این سطح به مرور و با انجام تمرینات صورت می گیرد پس نگران آن نباشید. آگاهی در همه جهان هستی  در همه ذرات وجود دارد ولی نیاز به پرورش و رشد دارد.

 

ظرفیت ذهن ناخودآگاه

این که هر تفکری که از ذهن ناخودآگاه عبور می کند تبدیل به واقعیت شود درست نیست. یک خواسته برای اینکه به واقعیت تبدیل شود ابتدا باید به آن باور داشته باشید. در این زمینه شما باید از ذهن خودآگاه خود استفاده کنید چرا که شما در ذهن خودآگاه اهداف و تفکرات خود را دارید پس به ذهن ناخودآگاه نیز این افکار را تلقین کنید و از ظرفیت آن بهره ببرید. ذهنتان را به سمتی هدایت کنید و هل دهید که خودتان میخواهید. تربیت ذهن ناخودآگاه نیز متقابلا به ذهن خودآگاه در رشد، ایجاد تفکر مثبت، پرورش اهداف و رسیدن به آنها بسیار کمک می کند.

قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت نوک قله

قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت انسان امری اجتناب ناپذیر است و اگر هدفمند باشد منجر به اتفاقات خوبی می شود. ذهن ناخودآگاه همان است که در ابتدا با انجام تغییرات، ترک یک عادت، پیدا کردن خوی و خصلت های جدید اذیت می شود و احساس ناراحتی میکند. برای اینکه دچار مشکل نشوید باید آن را با عادت های جدید وفق دهید. خو گرفتن با عادت های جدید ممکن است در ابتدا سخت ،غیرقابل تحمل ، خارج از چارچوب و برنامه ریزی شما باشد اما با تمرین و تکرار عادات می توانید با آنها هماهنگ شوید تا اینکه کاملا به آن عادت کنید و در راستای رسیدن به اهدافتان بهره ببرید.اما برای رسیدن به این تفکر حتما نیازمند برنامه ریزی های صحیح در زندگی هستیم پس پیشنهاد می شود مقاله ی برنامه ریزی در زندگی چه تاثیری دارد را نیز مطالعه کنید.

 

با تمرین و تکرار سرانجام ذهن ناخودآگاه شما عادت پیدا می کند و دیگر در اختیار شماست. از ابزارهای کمکی در این مسیر غافل نشوید. از جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید، مطالب مثبت و شاد را دنبال کنید و کارهایتان را به عقب نیندازید.

 

کلام آخر

با بررسی قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت میتوان فهمید که یکی از مهم ترین عوامل برای رسیدن به موفقیت عادت دادن مغز به رفتار و تفکرات مثبت هست. شما باید موانع را کنار بزنید و  با تصورات منفی خداحافظی کنید. به اهدافتان فکر کنید و عواملی را که شما را به هدف نزدیکتر میکند، بشناسید. صرف اینکه شما تنها در مورد موضوعی بیندیشید کافی نیست. شما باید در ناخودآگاهتان نیز با خواسته هم سو شوید. برای آن برنامه ریزی کنید و روی آن ها تمرکز کنید. تجربیات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3562
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت       

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.