روانشناسی در ثروت

653 بازدید
روانشناسی در ثروت

روانشناسی در ثروت : ما در سایت انگیزشی نوک قله به موضوع روانشناسی در ثروت پرداخته ایم. موضوعی که شاید امروزه بیش از هر زمان دیگری زندگی و اموراتمان به آن وابسته می باشد. روانشناسی ثروت بیش از آن که ما را به فردی پولدار و ثروتمند تبدیل کند، بیشتر به رابطه ما با پول و ثروت می پردازد.

طبق توصیه های روانشناسی ثروت باید رفتار مالی خود را کنترل کنیم. پولی که شما دارید تنها ثروت شما نیست بلکه پشت آن مجموعه ای از چالش ها می باشد که در نهایت شما را به آن پول و ثروت رسانده است. نباید در هزینه کردن افراطی گری کنیم و یا اینکه به اصطلاحی ” از اونور بوم بیفتیم”.

نباید سعی کنید که با خرج کردن زیاد برای خودتان قدرت بخرید، ممکن است این چرخه موجب شود که عادت به خرج کردن کنید حتی در زمانی که نیاز به چیزی نداشته باشید. در نتیجه این عمل از یک زمانی ببعد دیگر لذت خرج کردن را از دست می دهید چون برای شما تبدیل به عمری عادی شده است. بسیاری از افراد از طریق همین چرخه وارد افسردگی و یکنواختی شده اند زیرا همه لذت ها را تجربه کرده اند و به گفته خودشان چیزی برایشان تازگی ندارد.

روانشناسی در ثروت

هوش مالی

ارزش پول فقط با داشتن آن مشخص نمی شود بلکه به نوع خرج کردن آن هم بستگی دارد. کسی که درکی از روانشناسی ثروت ندارد پس پول را بدون هیچ تفکر و واهمه ای خرج میکند. با این روند فرد دچار بی پولی و کساد می شود. عدم برنامه ریزی و مدیریت همچین نتیجه ای را رقم می زند. اما فکر می کنید چه چیزی می تواند در این موضوع شما را کمک کند؟!

درست است، هوش مالی میتواند همان مدیریت و تفکر مد نظر ما باشد. شما باید دیدگاهتان را به پول عوض کنید. با تلاش و تمرکز میتوان به هر هرفی رسید. حتما شنیده اید که می گویند ” آنچه در سر شماست تعیین می کند که چه چیزی در کیف پول شماست”.

روانشناسی در ثروت

رابطه با پول

کسانی که رابطه سالم با پول دارند، کمتر نگران حساب بانکی خود هستند و از اندیشیدن به آن هراس ندارند. اگر از این دسته از افراد نیستید باید به اصلاح روابط خود با پول بپردازید تا بتوانید زندگی خود را پربار و غنی تر سازید. دست یابی به این موفقیت در مدت زمان خیلی کوتاه هم میسر نیست و نیاز به زمان دارد. برای رسیدن به تغییر مثبت و ایجاد اشتراک با ثروت باید بدانیم که چه کسی هستیم، به کجا می خواهیم برسیم و مسیرمان چیست. اینکه برای تغییر تصور کنیم مقدار دارایی ای که داریم مانع از حرکتمان می شود کاملا اشتباه است زیرا میزان انباشت پول، روانشناسی در ثروت را مشخص نمی کند.

 

رابطه ثروت و امنیت

وقتی زودتر در این مسئله به آمادگی برسید ، زودتر هم میتوانید برای بدست آوردن ثروت آماده شوید و زندگی خود را پر رونق تر کنید. هر چه زندگی پر رونق تر باشد و درهای ثروت بیشتری به روی شما باز شوند پس شما زندگی شادتری را خواهید داشت.شما وقتی ثروت دارید و آسوده خاطر هستید، پس احساس امنیت می کنید. ثروتی که شما بدست می آورید در واقع امنیت شما را نیز تامین می کند. رابطه پول و امنیت نیز رابطه ای اثبات شده است که در روان آدم تاثیر بسیار زیادی دارد. هم اکنون مقاله ” چگونه پولمان را رشد دهیم ؟ ” را مطالعه کنید و تاثیر شگرف آن را در زندگی خودتان را مشاهده کنید.

سرمایه گذاری

تصمیماتی که شما در طی زمان می گیرید، منجر به نتایج مالی می شود. سرمایه گذاری ها همیشه ریسک های خاص خودش را دارد. گاه ممکن است از آن نتیجه درست بگیرید و حتی نتایج بالعکس. شاید زمانی بوده که به گمان خود یک سرمایه گذاری مفید و پرسود کرده اید اما با خروجی بد مواجه شوید. یا هنگامی که جایی سرمایه خود را اندوخته اید که فکر می کنید برای شما منفعت مالی نداشته باشد اما بازده خیلی خوبی را برای شما به ارمغان بیاورد.

روانشناسی در ثروت

همانطور که بسیاری از کارآفرینان و ثروتمندان گفته اند، شما نباید تمامی ثروت و اندوخته تان را ریسک کنید. قرار نیست که شما خودتان را وارد خطر و رقابت غیر مطمئن کنید. برای بدست آوردن پول خطر پذیری و ریسک وجود دارد و گاها انسان راههای مختلف را امتحان می کند که در نهایت بتواند به آن دست پیدا کند . عاقلانه پول را بدست آورید و حریصانه وارد عمل نشوید.

اما نگه داشتن پول کاری مهم تر است. احساسی که شما از آن پول و سرمایه هم دارید بسیار حائز اهمیت است. پس نسبت به آن ترس و تردید نداشته باشید که به زودی از دستتان برود. وقتی پولی بدست می آورید در درست خرج کردن آن نیز دقت کنید و بهینه استفاده کنید. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی سبک زندگی سالم چگونه است .

یکی از روش های مرسوم که بتوانید ثروتی را برای خود جمع کنید، خصوصا برای کسانی که جوان هستند این است که در صندوق های سرمایه داری مختلف هرچند کوچک اما دارای سود سرمایه گذاری کنید. این کار می تواند در بلند مدت به شما کمک زیادی کند.

نگه داشتن و اندوختن ثروت آن هم به شکل نقد کاری بیهوده است. در چنین شرایطی با اوضاع اقتصادی نوسانی، شما راه مناسبی را انتخاب نکرده اید چون در این حالت شما فقط پول نقد دارید نه سرمایه! منظور از سرمایه گذاری تنها سرمایه گذاری های بلند مدت و فرسایشی نیست بلکه بیشتر روشن کردن هدف مالی مد نظر است. شاید شما در گذر زمان حتی لازم باشد سرمایه گذاری های خود را تعلیق کنید زیرا هدف مالی خودتان را پیدا کرده اید!

 

احساسات

اینکه شما چه حسی در خود ایجاد می کنید نیز در تغییرات سهیم هستند. به یاد داشته باشید که انتخاب حس بد راحتتر از حس خوب است. شما میتوانید به راحتی فرض کنید که اوضاع بر وفق مراد نیست و خوب پیش نمی رود. اما برعکس این را نیز به همین راحتی تصور می کنید؟! سعی کنید خوش بین باشید و و این توهم را از خودتان دور کنید و کنترل اوضاع را بدست بگیرید. بسیاری از افراد سرشناس جهان در مسیر بدست آوردن ثروت فراز و نشیب هایی را تجربه کردند که به اختصار به یکی از آنها اشاره می کنیم.

وارن بافت: حدود 81 میلیارد دلار از ثروت این سرمایه گذار و کار آفرین هنگامی که 65 سال سن داشت بدست آمد. بافت در حدود 500 صندوق و شرکت سرمایه داشت که بخش عظیمی از سود او از طریق 10 تا 11 تای آنها بدست آمد. چیزی که در کسب ثروت به او کمک کرد، خرید سهام هایی مناسب بود که آنها را 10 سال و بیشتر نگهداری کرد. با اینکه بافت یکی از بزرگترین ثروتمندان جهان بود اما در صرفه جویی کردن بسیار معروف بود.

 

کلام آخر

همه انسان ها دوست دارند بعنوان فردی که در جامعه زندگی می کنند برای رسیدن به رویای خود و ایجاد آسایش و رفاه در زندگی خود و خانواده شان تلاش کنند. شما وقتی با شکست مالی مواجه می شوید باید بتوانید سریعا خودتان را جمع و جور کنید و به دور از سرزنش خودتان شروع به بازسازی کنید. خودتان را با افراد دیگر مقایسه نکنید. مسیر مهارت و بدست آوردن ثروت را پیدا کنید و با کمک هوش مالی خود از آن استفاده بهینه کنید. تجربیات خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید. پیشنهادی: بهترین سرمایه گذاری در ایران؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3030
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد روانشناسی در ثروت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.