باورهای غلط درباره پول

220 بازدید
باورهای غلط درباره پول

باورهای غلط درباره پول: در دنیای امروز که بیشتر افراد شاغل می باشند ولی با این حال باز هم مشکلات اقتصادی و معیشتی گریبانگیر بسیاری از ما می باشد و نمی توانیم درآمد خود را با خرجمان هماهنگ کنیم. به عبارت ساده تر دخل و خرجمون به هم نمیخوره! هر چه قدر هم که بیش تر به این قضیه نگاه می کنیم هماهنگی این موضوع برایمان دشوارتر خواهد بود. افکار ما چه مثبت وچه منفی به خصوص باورهای غلط درباره پول می تواند حالتی بازدارنده از پول را در ما ایجاد کند پس بهتر است که ذهنیتی مثبت نسبت به پول داشته باشید.

می دانیم که پول و پس اندازه چرخه زندگی ما را به راه می اندازد. از گذشته تاکنون چرخش پول در بین بشر وجود داشته و سپس دچار تغییراتی شده و در نهایت به اسکناس رسیده است. دیدگاه و باورها و قدرت ذهن ما درباره پول باعث می شود بتوانیم راحت تر به چیزهایی که میخواهیم برسیم. دیدگاه منفی نسبت به پول نیز می تواند همانقدر فاصله ما را با پول بیش تر کند.

خنثی کردن یک باور غلط درباره پول و درآمد

بهبود شرایط مالی

یکی از باورهای غلط درباره پول این است که منتظر میمانیم زمانی که شرایطمان بهتر شد کاری را شروع کنیم. باید به این فکر کنید که ممکن است این پروسه چند ماه و حتی چند سال طول بکشد و تنها زمان را از دست بدهیم. سعی کنید کار خود را با هدف های هر چند کوچک آغاز کنید تا بتوانید در حین کار پیشرفت کنید که هم بتوانید به منابع مالی بیش تری دست پیدا کنید و هم زمان را از دست ندهید.

پیشنهاد ما: ” ترفند های جذب پول و ثروت

 

پول منشا بدی نیست

از دیگر تصورات غلطی که برخی درباره پول دارند این است که آن را بعنوان ابزاری برای شر و گناه می بینند. اساسا پول را بعنوان ریشه بدی و گناه می پندارند در صورتی که همه چیز بستگی به نوع استفاده ما دارد. می توان هر چیزی را در خدمت گرفت و از آن برای پیشرفت استفاده کرد یا اینکه در کارهای نامناسب آن را استفاده کرد بنابراین این باورهای اشتباه درباره پول به هیچ وجه درست نیست.

شناسایی باورهای غلط

ارزش گذاری درست

اما از دیگر باورهای غلط درباره پول این است که کاری که انجام می دهیم و خدماتی که ارائه می دهیم را دست کم می گیریم. در قبال کاری که انجام میدهیم باید ارزش کار خود را دریافت کنیم. در صورتی که ممکن است تصور کنیم هر چقدر که ارزان تر و کم ارزش تر این کار را انجام دهیم می توانیم بیش تر پیشرفت کنیم زیرا افراد بیش تری ما را دوست خواهند داشت. اما توجه کنید که قیمت گذاری شما منطقی باشد.

 

باور داشته باشید

خودتان را آماده ی کسب ثروت کنید ، فراموش نکنید معجزه در همان کاری نهفته است که از انجام آن فرار می کنید. شروع هر چیزی در ابتدا سخت است اما کافیست که گام اول را بردارید و سپس خواهید دید که شهامت ادامه دادن را پبدا خواهید کرد. از شروع کردن نترسید چه بسا بسیاری از انسان های موفقی که می بینید گام اول را برداشته اند، هر چند سخت. حتی ممکن است بسیاری در شروع با شکست مواجه شده باشند. همه جوانب را بسنجید که میزان خطاهایتان را تا حد ممکن کاهش دهید. اگر هم خطا و شکستی در کارتان رخ دهد به این معنی نیست که باید از این کار دست بردارید بلکه باید آن را تجربه ای قرار دهید که بتوانید از آن درس بگیرید و دیگر آن ها را تکرار نکنید.

 

سرنوشت خود را به اطرافیان گره نزنید

یکی دیگر از باورهای غلط درباره پول این است که خود را وابسته به دیگران می بینید. برخی خود را محدود به این می بینند که چون اطرافیانشان از طبقه متوسط یا پایین هستند پس آن ها نیز جزوی از این طبقه هستند. با شرایط اقتصادی امروزی درست است که پیشرفت کردن کاری به مراتب دشوارتر است اما به این معنی نیست که شما نیز ناچار به ادامه آن وضعیت هستید بلکه میتوانید شما آن شخصی باشید که شرایط را تغییر می دهد و در صدد بهبود اوضاع است.

 

کارمندی یا کارآفرینی ؟!

گاهی اوقات نیاز به جسارتی برای شروع دارید. خیلی از ما به همان حقوق و درآمد کارمندی که بطور ثابت و ماهانه داریم اکتفا می کنیم و کاری را شروع نمی کنیم که مبادا لطمه ای به آن وارد شود و درآمد ثابت خود را از دست بدهیم. در ابتدا باید بگوییم که سعی کنید در زندگی خود حرفه و مهارتی را بیاموزید و آن را پرورش دهید و زمانی که بستر را مناسب دیدید برای کسب درآمد از طریق آن اقدام کنید. سعی کنید ابتدا مهارتی را که انتخاب می کنید به آن علاقمند باشید و یا با هدفی آن را انتخاب کرده بشاید. در این صورت شما برای انجام آن کار مشتاق تر خواهید بود.

شناسایی باورهای اشتباه در مورد ثروت و پول

کلام آخر

در این بخش از سایت انگیزشی نوک قله بررسی کردیم که باورهای غلط درباره پول و تصور اشتباه و محدود کننده درباره هر چیزی می تواند ما را در فاصله و تضاد با آن قرار دهد. بهتر است باور و دیدگاه های منفی را از خودتان دور کنید. احساسات ما می توانند در جذب و دفع خواسته هایمان بسیار موثر باشند. همه ی انسان های موفق و ثروتمند روزی از نقطه ای شروع کرده اند حتی با سرمایه اندک و کم. تفاوت آن ها در این بوده که آن ها از فرصت ها استفاده کرده اند و راه درآمد زایی را برای خود ایجاد کرده اند. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5292
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد باورهای غلط درباره پول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.