تسلیم نشوید اما چطور؟ (4 راهکار برای فرار کردن از شکست)

232 بازدید
تسلیم نشوید اما چطور؟

تسلیم نشوید اما چطور؟ در این بخش از مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که به شرح یکی ویژگی هایی بپردازیم که داشتن آن می تواند ما را در طول زندگی بسیار کمک کند. با داشتن این ویژگی است که شخص اثرات شکست، بی رمقی، بی انگیزگی و … را کاهش می دهد. این بار قصد داریم که به شما بگوییم   که تسلیم نشوید اما چطور. برای اینکه تسلیم نشویم، راهکارهایی وجود دارد که لازم است با کمک گرفتن از آن ها به فرمولی ساده تر از تسلیم نشدن برسیم. برای این کار باید ویژگی هایی را در خود تقویت کنیم و ویژگی هایی را از خود دور کنیم.

طبیعی است که زمانی ما حرکتی را در زندگی خود شروع می کنیم، به دو نتیجه منجر می شود. شما یا در آن موفق می شوید و یا شکست می خورید. زمانی که شکست می خورید ساه ترین راه این است که تسلیم شوید. اما راهی که سخت تر است و اراده ای قوی را می طلبد، این است که دوباره بلند شوید و در مسیر درست قدم بگذارید. همان گونه که بسیاری از کارآفرینان و دانشمندان این کار را کردند و در نتیجه به موفقیت دست پیدا کردند  و به چهره ای ماندگار و تاثیر گذار در تاریخ تبدیل شدند.


تسلیم نشدن در برابر مشکلات

اگر تصمیم دارید که در مسیر رویاها و رسیدن به آن ها حرکت کنید، حتما از خودتان سوال می پرسید که تسلیم نشوید اما چطور؟ برای اینکه راهی را شروع کنید نیازی نیست که منتظر بمانید تا همه ی شرایط برای شما مهیا و آماده باشد و سپس دست به اقدام بزنید. این نشانه ترس از شکست می باشد که شما همه کارها را به تعویق می اندازید که در شرایطبی نقص شروع کنید. اما باید بدانید در هر زمانی احتمال رویدادی وجود دارد. پس باید ترس از شکست و تسلیم شدن  را کنار بگذارید و اقدامات لازم را انجام دهید.

در ادامه تعدادی از راهکارها را با یکدیگر مرور می کنیم که به ما یاد می دهد که چگونه در برابر شرایط پیش آمده تسلیم نشویم. بهتر است که از این راهکارها در زندگی خود استفاده کنید تا اثرات مشکلاتی که ممکن است در طی مسیر برای ما رخ دهد را کاهش دهیم و کنترل کنیم.

 

سطح انتظارات

واقع بینانه به خود و توانایی هایتان نگاه کنید و از خود انتظارات بی جا نداشته باشد. اگر از خود توقعات بالایی داشته باشید، ممکن است که نتوانید آن گونه که پیش بینی کرده اید، پیش بروید. در چنین مواقعی ممکن است به خود بگویید که تسلیم نشوید اما چطور؟ جواب این است که سطح توقعات واقع بینانه ای از خودتان داشته باشید تا دچار سرخوردگی نشوید.

 

صبور باشید

نباید با هر شکست و نا امیدی ای که در مسیرتان به وجود می آید، جا بزنید. باید کمی صبر و حوصله کرد و از نو آغاز کرد. همان گونه که شنیده ایم ” شکست ها می توانند مقدمه پیروزی ها باشند” بسیاری از افراد موفقی که می بینیم از ابتدا موفق نبوده اند و موفقیت اکنون آن ها مدیون صبر و تلاشی بوده که داشته اند. به یاد داشته باشید که با هر ناملایمتی نا امید نشوید و خود را تسلیم نکنید.


متن هرگز تسلیم نشوید امروز سخت است

پیشنهاد ما: تفاوت فرد موفق و نا موفق در چیست؟

مقایسه نکنید!

مقایسه کردن یکی از عادت های اشتباهی است که افراد مرتکب می شوند. هرگز نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. شما با این کار در واقع ظاهر زندگی دیگران را با باطن زندگی خودتان مقایسه می کنید. مقایسه کردنی که منجر شود شما خودتان را پایین تر و ناتوان تر از دیگران ببینید، بسیار اشتباه است و بهتر است که آن را تکرار نکنید. ممکن است که در این مقایسه به این نتیجه برسید که چرا شما که بیش تر از دیگران تلاش کرده اید ، همانند دیگران موفق نشده اید. این را در نظر بگیرید که شرایط افراد با هم یکسان نیست. بنابراین اگر در این گونه مواقع بگوییم تسلیم نشوید اما چطور؟ باید گفت که کافی است دست از مقایسه کردن بردارید.

 

محکم باشید

خودتان را دست کم نگیرید. توانایی های خودتان را باور داشته باشید و بدانید هر شرایطی که پیش بیاید شما محکم تر از آن هستید که کم بیاورید. پس به سوی هدف خود بروید و اجازه ندهید که موانع موجب تسلیم شما شوند.


تسلیم نشدن در زندگی

پیشنهاد ما: رهایی از منطقه امن زندگی

کلام آخر

در این بخش از مقالات نوک قله سعی کردیم که به یکی از ویژگی های مهم آدمی اشاره کنیم. گاهی در زندگی دست به کارهایی می زنیم، ریسک هایی را انجام می دهیم که هر یک نتایج مختلفی را دارند. نتایج آن ها هم می توانند با شکست و هم با موفقیت همراه باشند. اما نباید با هر شکست به خود سخت بگیریم  و از ادامه راه منصرف شویم . باید یاد بگیرید که تسلیم نشوید اما چطور. برای این کار باید راهکارهایی را به کار بگیریم که ذهن ما را آماده تر کند و اثرات ناشی از شکست را کم کند و ما را تسلیم شرایط نکند. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و هیچ گاه در برابر شرایط تسلیم نشوید و همواره راهی برای تغییر شرایط پیدا کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5177
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد تسلیم نشوید اما چطور؟ (4 راهکار برای فرار کردن از شکست)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.