تفاوت فرد موفق و نا موفق

373 بازدید
تفاوت فرد موفق و نا موفق در چیست؟

تفاوت فرد موفق و نا موفق در چیست؟ در این بخش از سری مقالات سایت موفقیت نوک قله قصد داریم که به تفاوت فرد موفق و نا موفق بپردازیم و ویژگی این افراد را مقایسه کرده و مواردی که در نهایت منجر می شود فرد موفق از ناموفق تمایز داده شود را بیابیم. در ادامه با ما همراه باشید.

به نظر شما چه چیزی تفاوت میان فرد موفق و نا موفق را مشخص می کند و این معیارها تا چه حدی تاثیر گذار هستند؟ افراد موفق آیا از ویژگی های خاصی برخوردار هستند که افراد موفق آن را ندارند؟ فرد موفق کیست؟ در واقع موفقیت ناشی از اعمال تغییرات و مواردی است که فرد ناموفق کمتر آن ها را به کار می گیرد و یا اصلا آنها را به کار نمی برد. عواملی هم چون هدف گذاری، برنامه ریزی، معاشرت و همکاری با افراد موفق، پرورش افکار مثبت و مفید و شناخت فرصت و ها و از دس ت ندادن آنها از عواملی است که سبب می شود شما نیز در زمره افراد موفق قرار بگیرید.

 شباهت افراد موفق و ناموفق

هدفمند بودن

هدفمندی مهم ترین تفاوت فرد موفق و نا موفق است. اکثر افراد موفقی را که با آن ها سرو کار دارید اگر دقت داشته باشید متوجه می شوید که آن ها یک ویژگی بارز و مشخص دارند که آن هدفمند بودن است. افراد موفق برای زندگی خود و رسیدن به خواسته های خود هدف هایی را متناسب با آن تعیین می کنند و بازه زمانی ای را نیز برای آن در نظر می گیرند که کارها و اهدافشان را دنبال کنند و پیگیر آن باشند.

 

استفاده از فرصت ها

از دیگر دلایل تفاوت فرد موفق و نا موفق این است که افراد موفق، فارغ از شکست ها و پیروزی ها، فرصت ها را از دست نمی دهند و همواره به دنبال موقعیت ها هستند که در بزنگاه های زندگی خود از آن استفاده کنند. اما فرد ناموفق با هر شکستی و برخورد با در بسته ای همواره به در بسته خیره می شود و دیگر درهایی که به سمت او باز می شود را نمی بیند و فرصت ها را نیز همین گونه از دست می دهد.

پیشنهاد ما: 10 نکته موفقیت فردی

 

برنامه ریزی

برنامه ریزی نیز تفاوت فرد موفق و نا موفق را مشخص می کند. فرد موفق برای انجام کارهای خود برنامه دارد و سعی می کند مطابق با پیش بینی ها و زمان بندی ها برنامه ریزی خود را انجام دهد. در واقع برنامه ریزی و نتیجه مثبتی که از آن حاصل می شود، سبب می شود که فرد انگیزه بیشتری برای برنامه ریزی و موفقیت های بیشتر داشته باشد. بدون برنامه ریزی تنها می توان چندین کار را مدیریت کرد و ممکن است در ادامه روز سر در گم باشیم. اما اگر برنامه ریزی داشته باشیم می دانیم که قرار است در طی روز چه کارهای را انجام دهیم.

مهم ترین تفاوت افراد موفق و ناموفق چیست؟

معاشرت با افراد موفق

این که دایره دوستان و کسانی که با آن ها نشست و برخاست دارید از چه دسته افرادی باشند، بر شما نیز تاثیر گذار است. تفاوت فرد موفق و نا موفق در این است که افراد موفق با کسانی معاشرت می کنند که موفق و آگاه تر عمل می کنند و دایره روابط خود را با این افراد افزایش می دهند.

 

ترس از شکست

تفاوت فرد موفق و نا موفق در این است که افراد موفق از شکست نمی ترسند و از شکست های خود درس می گیرند و این سبب نمی شود که جا بزنند. اما فرد ناموفق از ترس شکست، فرصت امتحان کردن را از خود می گیرد و  ترجیح می دهد که هرگز راهی را شروع نکند که مبادا در آن شکست بخورد. اما برای فرد موفق این موضوع ارزشمندتر است که کاری را شروع کرده باشد و شکست بخورد تا اینکه آن کار را هرگز شروع نکند. شکست ها می توانند در موفقیت های بعدی به ما کمک زیادی کنند.

 

کنترل افکار

اما از دیگر مواردی که تفاوت فرد موفق و نا موفق را مشخص می کند، افکاری است که فرد در ذهن خود پرورش می دهد. فرد ناموفق افکار منفی را به ذهن خود راه می دهد و سبب می شود که پرورش این افکار او را دچار یاس و نا امیدی کند و برعکس شخص موفق کنترل ذهن خود را در دست دارد و اهدافی که برای خود مشخص کرده سبب می شود امیدوارانه و با دیدی مثبت کنترل ذهنش را در اختیار بگیرد.

افراد موفق چه می کنند؟

شروع کردن

تفاوت فرد موفق و نا موفق در زمان شروع کارها نیز مشخص می شود. فرد موفق سعی می کند که در سریع ترین زمان ممکن شروع کنند و در راه و هدفی که دارند قدم بردارند که البته ممکن است با شروع راه، کاستی ها و کمبودها نیز وجود داشته باشد و اما مهم این است که در طی مسیر این موانع را از سر راه بر می دارند و اجازه نمی دهند که مسیرشان را منحرف کنند.

اما فرد ناموفق تا زمانی که آمادگی کامل کسب نکند ترجیح می دهد که تا زمان برطرف شدن همه مشکلات و موانع دست به اقدام نرند و زمانی که همه موارد را خوب و مناسب ارزیابی کنند، شروع کنند. اما این تنها سبب می شود که تاخیر و وقفه در کار ایجاد شود و چه بسا اگر مسیر را برای خود هموار ساختیم و موانع را رفع کردیم ممکن است که باز هم مشکلاتی در میانه راه ایجاد شوند. پیشنهاد می کنیم مقاله ی ” سه ضلع موفقیت ” دیدن فرمایید.

 

کلام آخر

تفاوت فرد موفق و نا موفق چیست؟ در این مقاله سعی کردیم که به تفاوت فرد موفق و نا موفق اشاره ای داشته باشیم و ویژگی های این گروه از افراد را بررسی کردیم. اما چیزی که مهم است این است که برای موفق بودن ابتدا باید هدف داشت و قدم در راه گذاشت. این که از ترس موفق نشدن و یا شکست هیچ راهی را آغاز نکنیم که مبادا در آن موفق نشویم، حتما افسوس و حسرت بزرگی را در آینده ای نزدیک برای ما به همراه خواهد داشت.

اگر شما نیز می خواهید که از شما بعنوان فردی موفق یاد کنند، حتما از این موارد استفاده کنید تا در مسیر موفقیت خود گامی رو به جلو بردارید. امیدواریم که خواندن این مقاله برای شما موثر بوده باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=4040
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت فرد موفق و نا موفق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.