فرد موفق کیست؟

523 بازدید
فرد موفق کیست؟

فرد موفق کیست؟ ما در سایت انگیزشی نوک قله به موضوع موفقیت چیست؟ و چه کسی موفق است پرداخته ایم. فرد موفق کیست؟ میل به موفقیت و کمال در وجود هر انسانی نهادینه شده است. از آنجا که خداوند خود دارای صفات نیکو وکامل است، بنابراین ذات و خرد او در خلقت ما نیز تجلی کرده است. خارج از میل ذاتی هر انسان، فاکتورهایی نیز وجودد دارد که پیروی از آن ها، راه موفقیت را برای ما هموارتر می کند. برای شناخت این راه ها و تبدیل شدن به فردی موفق تر از نسخه اولیه خود، ما را در این بخش از مقالات نوک قله همراهی کنید.

فرد موفق کیست؟

موفقیت

با اینکه موفقیت از دید هر شخص یکسان نیست اما تعاریفی از این واژه ارائه شده که هر یک فاکتورهایی متفاوت مدنظر دارند. برخی موفقیت را حاصل تلاش هایی میدانند که فرد  با کوشش و استمرار به آن اهداف می رسد. برخی آن را یک حس درونی تعبیر کرده اند که بسته به میزان رضایتی که فرد از خودش دارد متفاوت است. در تعریفی دیگر به موقعیت ها و میزان برآورده شدن اهداف فرد اشاره دارد. با این حال در ادامه مواردی را مطرح کرده ایم که فاکتورهای فرد موفق را به شکلی روشن تر بیان می کند.

 

زمان هر چیزی را میدانند!

در ابتدا شاید درک این مطلب سخت باشد. البته که حق دارید! اما انسان های موفق اینطور بوده اند. ظاهرا آنها زمان حرکت مهره های خودشان را می شناسند. این که هر کسی بداند باید چه زمانی وارد کاری شود یا از آن خارج شود، چه زمان باید تغییر ایجاد کند یا چه زمانی باید دست از تغییر بردارد گام بزرگی به سوی هدفش برداشته است.

این زمان شناسی میتواند شامل هر مسئله ای شود: کار، شغل، تحصیل، روابط با دیگر انسانها و هر مسئله دیگری. مهم این است که انسان نترسد و محکم در این مسیر گام بردارد حتی اگر بر سر راهش موانع زیادی باشد. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی ” تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ ” می باشد.

 

پاسخگو هستند

فرد موفق به دنبال کسی نیست که به او تکیه کند یا خطاهایش را گردن او بیندازد. آنها مسئول اعمال و رفتار خود هستند و اگر خطا و اشتباهی کنند، درصدد جبران بر می آیند. این موضوع را با خواندن زندگینامه افراد موفق بیشتر درک خواهید کرد.

 

چیزی به اسم خوش شانسی یکباره وجود ندارد!

شانس داشتن! کلمه ای که حتما در طی روز بارها به گوشتان میرسد.آیا شما شانس را اتفاقی تصادفی تلقی میکنید؟ در واقع خوش شانسی از میزان تلاش شما در طول زمان حاصل می شود.اگر شما هم به اصطلاح میخواهید خوش شانس باشید، پس باید بگوییم که استمرار بر کاری در طول زمان، شانس شما را بالاتر می برد.

 

افراد موفق، عاشقان تغییر

آنها عموما به شرایط و پیشامدها توجه ندارند و موفقیت خود را به شرایط گره نمی زنند. خواه شرایط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی . افراد موفق خودشان به وجود آورنده ی تغییرات هستند. متناسب با شرایط تغییر می کنند و افکار و ایده های خودشان را بروز می کنند.

فرد موفق کیست؟

بیش از نیاز، انجام می دهند

برای آنکه بدانید فرد موفق کیست؟ کافیست از آنها کاری را طلب کنید، آنها نه تنها وظیفه خود بلکه کاری مضاعف بر آن را هم انجام میدهند. این افراد ترسی از روبرو شدن با چالش ها ندارند و برعکس خود را با آزمون خطا هم حتی درگیر میکنند. همیشه در خدمت تیم هستند و حتی به رشد بقیه هم کمک می کنند.  حتی حاضرند کارهایی که بقیه از انجام آن سر باز میزنند هم انجام دهند!

 

 از شکست نمی ترسند

فرد موفق از شکست نمیترسد، آنها بعد از هر شکست درس میگیرند و دوباره تلاش می کنند تا به نتیجه مطلوبشان برسند. اگر میترسیدند در همان ابتدا تسلیم میشدند و دیگر موفقیتی در کار نبود. آنها در نهایت میکوشند تا وضعیت را به نفع خود تغییر دهند.

 

پرسشگر بودن

فرد موفق مدام به دنبال راه حل های مناسب و بهتر هست. برای دستیابی به موفقیت ها از دیگران نیز سوال میکنند و تا جایی که بتوانند با افراد تماس برقرار می کنند تا راه حل را پیدا کند.

 

یادگیریشان متوقف نمی شود

آنها همواره در حال یادگیری چیزهای جدید هستند و متوقف نمی شوند، زیرا هنوز هم خود را یک دانشجوی در حال یادگیری می بینند نه استاد. بدین ترتیب روز به روز به دانسته های خود اضافه می کنند.

 

هدفمند بودن

فرد موفق از قبل روی هدف خودش کار کرده و آن را میشناسد. اگر بدون هدف بود و هیچ برنامه ای برای آن نداشت، دائما باید استرس بی برنامگی خود را میکشید ، چرا که هیچ چیز برای آماده سازی و ارائه ندارد و باید برنامه هایش را متناسب با پیشامدهایی که طی روز برایش رقم میخورد هماهنگ کند. این از ویژگی افراد ناموفق به حساب می آید.

 

برقراری ارتباط درست

از ویژگی هایی که لازم است بدانید فرد موفق کیست، باید بگوییم که آنها خودشان را میشناسند و پس از برقراری ارتباط با آنها میتوانید احساس خوبی داشته باشید، زیرا میتوانید حس اعتماد و درستی را از آنها دریافت کنید. با این نگرش می توان به اعتماد به نفس بالا برسیم.

فرد موفق کیست؟

اعتماد بنفس دارند

این افراد در گروه ها هم موفق عمل میکنند چون روحیه تیمی و رهبری خوبی دارند. درک روشنی از آینده خود دارند همین نیز سبب می شود که زمان خود را در کارهایی که به آن مهارت و علاقه دارند صرف کنند. این  باعث می شود که اعتماد نفس آنان دو چندان شود.

 

فقط مصرف کننده نیستند

هنگامی که ما از ایده ها و حرف ها، کتاب، سخنان و ابزارهای گوناگون استفاده میکنیم و لذت می بریم، آن ها در حال خلق ایده و پرورش این ابزارها هستند.

 

منتظر تایید نیستند

فرد موفق منتظر نمی ماند که دیگران از محصول و نتیجه کار او تعریف کنند. او بدون توجه به اتفاقات و سخنان دیگران کار درست را انجام میدهید. صحبت های دیگران به خصوص انتقادات و نظرهای منفی نباید آنها را نا امید کند.

 

کلام آخر

موفقیت بسته به هر شخص تعریف متفاوتی دارد. اما چیزی که در میزان این موفقیت تاثیرگذار است، میزان رضایت فرد از شرایط است. انسان موفق باید بتواند که با خودش در صلح باشد و جنگ با خود را کنار بگذارد، زیرا انسانی میتواند رو به جلو حرکت کند که به خودش مسلط باشد. این مقاله را حتما تا پایان بخوانید و با تکنیک هایی آشنا شوید که به شما بگوید فرد موفق کیست، شاید با آشنایی بیشتر با این معیارها بتوانیم تا حدودی خود را به آنها نزدیک کنیم و ما نیز فردی تاثیرگذار در جامعه و زندگی خود باشیم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3378
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد فرد موفق کیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.