تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟

580 بازدید
تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ نوک قله

تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟  در سری مقاله های نوک قله به موضوع تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ پرداخته ایم. قوی ترین و بزرگ ترین فرق  بین تمام افراد های موفق و افراد های ناموفق طرز فکر آن ها می باشد. حتما سوالی که برای همه ما پیش می آید این است که چرا بخشی از مردم موفق و دیگر دسته مردم ناموفق هستند؟ و یا خیلی بهتر است که بگوییم تفاوت مردم موفق و ناموفق در چیست؟ چه رازی پشت این موفقیت ها پنهان است؟ باید بدانید که بخشی مربوط به سخت کوشی، پشت کار و اراده است. بهره مندی از این ویژگی ها خیلی بزرگ تر از اشتیاق برای موفقیت و تصمیم برای درست کردن یک تغییر عالی در زندگی خود و مردم کشور است. در کل فرق اصلی افراد موفق ها و ناموفق ها درایت های کلیدی و خاص که از طریق آن مسیر زندگی انسان ها تغییر پیدا می کنند.

فرق افراد موفق با نا موفق بسیار زیاد است برای اینکه به یک فرد موفق تبدیل شوید ضمیر ناخودآگاه خود را  برنامه ریزی کنید. خیلی بهتر است همین الان  برنامه ریزی خوب و منظم درست کنید تا در چند سال دیگر جایگاه خود را تغییر دهید و از خود فرد دیگری درست کنید. در این مقاله به شما کاربران تفاوت بین افراد موفق و نا موفق را میگوییم و همچنین خواهیم گفت انسان های موفق چه ویژگی هایی دارند.

تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ نوک قله

افراد موفق اشتباهات خود را می پذیرند ولی افراد نا موفق دیگران را  مقصر این کار می دانند

بخش دیگر از تفاوت های درست اساسی بین انسان های موفق و انسان های نا موفق این است که انسان های موفق در همه ی مراحل زندگی شان مسئولیت شکست شان را بر عهده می گیرند اما  انسان های شکست خورده و ناموفق همیشه دیگران را مقصر شکست های خود می دانند و  همیشه بهانه گیری می کنند و اشتباهات خود را گردن این و آن می اندازند. اما در واقعیت، انسان های موفق مسئولیت 100 درصد زندگی خود را می پذیرند و این را می دانند که هر انسانی حاکم زندگی خودش است. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی ” نقش اعتماد به نفس در موفقیت ” می باشد.

 

موفق ها برای یادگیری تلاش می کنند و ناموفق ها ادعا می کنند که همه چیز را می دانند

میل افراد موفق برای یادگیری و پیشرفت پایانی ندارد. یکی از تفاوت های اساسی دیگر بین افراد موفق و ناموفق در تلاش آنها برای یادگیری و فراگیری مهارت های جدید است.

 

انسان های موفق پیروزی شان را در تلاش بسیار زیاد و انسان های ناموفق آن را در شانس می بینند

تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ یک شخص موفق این نگرش را دارد که برای رسیدن به اهداف خود باید سخت تلاش کند و با همین  شکل فکر به خواسته خود می رسد ولی برعکس یک شخص ناموفق همیشه خوشبختی و موفقیت خود را در شانس خود میداند.

 

تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ نوک قله

5 تفاوت مهم بین افراد موفق و افراد ناموفق

  • 1-  انسان های موفق به  هدف های بلند مدت فکر می کنند و انسان های  ناموفق هدف های کوتاه مدت ها را انتخاب کنند، یکی از بهترین و مهم ترین فرق بین انسان های موفق ها و ناموفق ها تصمیماتی که آنها برای کار و زندگی می گیرند که در این  بخش دور اندیش بودن بعضی ها یا همان علت موفقیت آنهاست. یک انسان  ناموفق هیچوقت به آینده های دور و نزدیک تاثیراتی که تصمیم و رفتار است.

 

  • 2-  انسان های موفق احترام می گذارند ناموفق ها انتقاد می کنند. یکی دیگر از ویژگی های پسندیده انسان های موفق احترام و تشکر از دیگران است. آنها تلاش می کنند در مورد توانایی ها و نقاط مثبت انسان ها صحبت می کنند در حالیکه انسان های ناموفق همه تلاش و کشش انتقاد و تضعیف روحیه دیگران است.

 

  • 3-  انسان های موفق از فکر های شان می گویند و افراد ناموفق ها از دیگران. قطعا شما هم متوجه شده اید که انسان های موفق اصولا تلاش میکنند در مورد فکر های کاربردی خود بگویند ولی گروه ناموفق ها همیشه در مورد انسان ها و موضوع های غیر ضروری و بی  توجه ای صحبت می کنند.

 

  • 4- انسان های موفق از پیروزی و موفقیت دیگران و ناموفق ها از  شکست آنها خوشحال می شوند. انسان های موفق اعتقاد دارند هر چقدر رقابت  بهتر و سالم تر باشد، موفقیت لذت بخش تر است. اما انسان های ناموفق بیشتر به شکست دیگران فکر می کنند. همچنین شما لازم است بدانید که چگونه یک مدیر موفق باشیم؟

 

  • 5- صحبت افراد موفق مثبت است، و بیان انسان های نا موفق منفی است. بیشتر انسان های ناموفق تلاش می‌ کنند انرژی منفی را جذب کرده و بیان کنند. و بیشتر اوقات گلایه دارند. و  همیشه زندگی خود را زندگی ای منفی و پر از استرس و دلهره و پر از تاریکی می‎ دانند. آنها به حرف زدن خو گرفته‎ اند و در هر  گروهی و یا جمعی که می‎ نشینند، سعی می‌ کنند تا با تاریکی نشان دادن زندگی خود، این را ثابت کنند که زندگی خوبی ندارند. از این  سمت وضعیت زندگی آنها نیز همیشه رو به باخت و شکست است.

 

5 تفاوت مهم بین افراد موفق و افراد ناموفق نوک قله

نتیجه گیری

اما بیشتر انسان های موفق همیشه تلاش می ‎کنند نیمه پر لیوان را ببینند، و از همین رو در هر اتفاقی که برای آن ها به پیش می آید، سعی می‎ کنند تا تمام نقاط مثبت آن واقعه و اتفاق را پیدا کرده و از آن ها بهره ببرند، آن ها حتی تلاش می‎ کنند که در هر باخت و شکستی، از تمامی داده‌ هایی که می ‎تواند آن ها را با تجربه و قوی تر کند نیز استفاده و بهره را ببرند و به موفقیت فردی برسند. از این رو همیشه نسبت به هر اتفاقی که برای آن ها رخ می‌ دهد، خوش ‎بین هستند. البته آن ها بهتر می ‎دانند که نباید مثبت ‎بینی جای خود را به حواس پرتی و حماقت بدهد. آنها همیشه فکر مثبت را توأم و همزمان با واقع‌ گرایی دارند. ما اینجا 5 تفاوت بین افراد موفق و افراد نا موفق را توضیح دادیم، و امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=2892
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.