سبک زندگی سالم چگونه است؟

570 بازدید
سبک زندگی سالم چگونه است؟ نوک قله

سبک زندگی سالم چگونه است؟  ما در سایت انگیزشی نوک قله به موضوع زندگی سالم پرداخته ایم. سبک زندگی سالم می تواند به شخص کمک کند که در زندگی احساس خوبی داشته باشد و روان و جسم آدم را به رفاه و آرامش هدایت کند. هر چه بیشتر شما به سمت رفاه و آرامش سوق داده شوید و اتفاقات مثبت در زندگی بیشتر شود، شما بیشتر مایل می شوید که به سمت تغییر سبک زندگی و ایجاد تغییرات مثبت حرکت کنید.

سبک زندگی سالم چگونه است؟ نوک قله

سبک زندگی سالم چیست؟

در ساده ترین تعریف برای اینکه بگوییم سبک زندگی سالم چگونه است، آمده است که : سبک زندگی سالم در واقع انجام کارهایی است که به شما احساس خشنودی، رضایت و خوشحالی می دهد. سبک زندگی سالم تغییرات در جسم و روان را شامل می شود.

 

تغذیه سالم ، رژیم غذایی مناسب

سبک زندگی سالم چگونه است؟ رژیم غذایی سالم بر استفاده از فیبر، سبزیجات، میوه ها، غلات، چربی های سالم تاکید دارد و هم چنین به استفاده کمتر از شکر و شیرینی ها، گوشت قرمز، مواد فرآوری شده و چربی های مضر توصیه کرده است. رژیم غذایی می تواند سلامت بدن را تحت تاثیر قرار دهد. طی تحقیقاتی در آمریکا که به مدت 8 هفته بر روی گروهی از افراد انجام شد، آن ها در این مدت از یک رژیم غذایی استاندارد و سالم پیروی کردند و نتیجه آن اینگونه شد که بیماری های قلبی و عروقی در این گروه کاهش یافته بود. برای کنترل یا کاهش وزن نیز اگر حجم غذای خود را کاهش می دهید، مطمئن شوید که از غذای مغذی بهره می برید تا به جسمتان آسیب نرسانید.

چربی های ترانس را کنترل کنید زیرا نه تنها مفید نیستند بلکه به سلامتی کاملا آسیب می زنند و سکته، حمله قلبی و دیابت را به همراه دارد. هم چنین با خوندن مقاله ی تاثیر روانشناسی در زندگی میتوانید اطلاعات مفیدی بدست بیارین!!

 

ورزش

انجام ورزش و فعالیت های بدنی که منجر شود ضربان قلب شما بالاتر برود برای سلامتی بسیار مفید است. 11 دقیقه ورزش در روز می تواند سال ها به طول عمر زندگی شما بیفزاید. ورزش کردن، عملکردهای بدن شما را بهبود می دهد و سبب می شود شما بدن سالم تری داشته باشید.

این خود سبب کاهش هزینه معاینه و درمان می شود. البته این به این به این معنا نیست که به پزشک مراجعه نکنید بلکه به این معناست که طبیعتا افرادی که از سلامت بیشتری برخوردار هستند کمتر به پزشک مراجعه می کنند. ورزش کردن به کاهش و کنترل وزن هم کمک می کند و باعث می شود که شما مجبور نباشید اضافه وزنی که باعث دیابت، زانو درد، بیماری های قلبی و دیگر بیماری ها می شود را با خود حمل کنید.

 

افزایش طول عمر

سبک زندگی سالم چگونه است؟ برای اینکه بهتر متوجه شوید که سبک زندگی سالم چگونه است و تاثیر آن بر سلامت تا چه حدی است، نتایج یک تحقیق مهم را در اختیار شما قرار می دهیم. نتیجه این تحقیق بر این شرح است که اگر در 50 سالگی هرگز از سیگار ستفاده نکردید، فعالیت های بدنی خود را داشتید و دارای وزن مناسبی بودید، از مصرف دخانیات و الکل دور بودید پس شما می توانید 14 سال عمر خود را افزایش دهید. انجام حتی تعدادی از این موارد هم می تواند تاثیر چشمگیری بر سلامت شما داشته باشد.

 

فعالیت بدنی

سبک زندگی سالم فقط مربوط به تغذیه و اصلاح آن نیست. انجام بسیاری از فعالیت های بدنی نیز بر سبک زندگی سالم تاثیرگذار است. تغییرات کوچک را نیز دست کم نگیرید. پیاده روی یکی از این عوامل است. برای مسافت های کوتاه حتما پیاده روی کنید. در مراحل بعدی و در صورت وجود شرایط ، دوچرخه سواری نیز یکی از بهترین فعالیت های بدنی است.

امروزه با افزایش بی رویه خودروها در سطح شهر، ترافیک سرسام آوری در خیابان ها و شهرها حاکم است. پس چه بهتر که هم برای سلامت خودمان کمتر از خودروهای شخصی استفاده کنیم و هم برای کاهش آلاینده های هوا و کمک به محیط زیست این کار ا انجام دهیم. در هر دو صورت این کار بر سلامت ما تاثیر دارد زیرا آلودگی هوا و انتشار گازهای مضر در هوا سالانه انسان های زیادی را به کام مرگ و بیماری می کشاند.

سبک زندگی سالم چگونه است؟ نوک قله

کاهش استرس

سبک زندگی سالم چگونه است؟ استرس می تواند منبع بسیاری از بیماری های جسم و روان باشد. انجام برخی تمرینات می تواند به شما در کاهش و کنترل استرس کمک کنند هم چنین می توانید در این باره مقاله “راه های افزایش اعتماد بنفس” را مطالعه کنید. اما اگر این استرس بیش از حد معمول یا غیر قابل کنترل باشد لازم است که با پزشک و مشاور مشورت صورت گیرد. ترک استرس از مهم ترین عواملی است میتواند به ما بگوید که سبک زندگی سالم چگونه است.

البته کنترل استرس برای این نیست که شما کاملا استرس را ترک کرده و در آرامش باشید زیرا بهرحال در طی روز با میزان استرسی اجتناب ناپذیر روبرو می شویم. در سبک زندگی سالم هدف این است که با این استرس درگیر نشویم و در آن غرق نشویم. برخی حرکات کششی، یوگا، مدیتیشن می تواند بر کنترل استرس مفید باشد. زمانی که فرد به لحاظ روانی مثبت و سالم باشد، می تواند روابط سالم ایجاد کند، اعتماد بنفس داشته باشد و با موقعیت های مختف زندگی به درستی روبرو شود.

 

خواب کافی

از آنجایی که روزانه ما فعالیت های گوناگون و مختلف داریم ، انرژی و سوخت و ساز بدن ما مصرف می شود. بدن ما نیز خاصیت خود ترمیمی دارد و بخش عمده آن در خواب تامین می شود و انرژی مجدد تثبیت می شود. ارگان های بدن نیاز به استراحت و خواب کافی دارند و کمبود خواب میتواند تعادل روحی و جسمی شخص را بهم بریزد. 7 تا 8 ساعت خواب در روز بعنوان بهترین گزینه برای یک زندگی سالم شناخته می شود. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ” چگونه بهتر تمرکز کنیم؟

در زندگی خود هدف داشته باشید نوک قله

کلام آخر

سبک زندگی سالم چگونه است؟ داشتن سبک زندگی سالم به این معنی نیست که همه عادت هایی که بنظر بد و نادرست هستند ترک کرد و کنار گذاشت. بلکه باید آنها را کنترل کرد و تعادل را در زندگی رعایت کرد. از تغییرات کوچک آغاز کنید تا هنگامی که تغییرات بزرگتر را آغاز کنید. تغییرات کوچک احتمال موفقیتشان بالاتر است بنابراین به شما برای ایجاد تغییرات بزرگتر انگیزه می دهند. حال که متوجه شدید سبک زندگی سالم چگونه است و تغییر عادت ها چقدر میتواند تاثیرگذار باشد پس از تغییرات کوچک آغاز کنید. تجربیات خود را در این باره به اشتراک بگذارید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=2917
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد سبک زندگی سالم چگونه است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.