بهترین سرمایه گذاری در ایران

588 بازدید
بهترین سرمایه گذاری در ایران؟

بهترین سرمایه گذاری در ایران : ما در سایت انگیزشی نوک قله بهترین سرمایه گذاری در ایران را به شما معرفی کرده ایم با ما همراه باشید. سرمایه گذاری از مهم ترین و پرچالش ترین بحث های افتصادی است که با توجه به موقعیت و شرایط کشور ما، گلوگاهی مهم و دارای اهمیتی است. همیشه این چالش برای افراد وجود دارد که بهترین سرمایه گذاری در ایران چیست و آیا میتواند این سرمایه گذاری ها سود ده باشد.

 

سرمایه گذاری

همه ما در زندگی برای خود اهدافی داریم و چشم اندازهایی را برای زندگی خود در نظر داریم و برای رسیدن به آنها تلاش می کنیم. تامین رفاه و آسایش خود و خانواده نیز از مهم تری اهدافی است که هر شخصی می تواند داشته باشد. اما تامین این رفاه نیاز نیاز به منبع درآمدی دارد.

بهترین سرمایه گذاری در ایران؟

سود دهی

با توجه به رشد هر روزه ی تورم و بی ارزش شدن پول، بنابراین نیاز است که درآمدی که داریم را دچار زاد و ولد کنیم. حال زاد و ولد پول چیست؟ فرضا که شما در آمدی دارید و هر ماه مقداری از آن را پس انداز میکنید، حال چه راهی را باید پیدا کرد که این درآمد شروع به رشد و افزایش کند؟ درست است، اولین راهی که به ذهن شما می آید احتمالا واژه سرمایه گذاری است.سرمایه گذاری ای را در نظر بگیرید که کمترین ریسک را دارد،  شخص عاقل هیچ گاه پس اندازش را صرف یک سرمایه گذاری پر ریسک نمی کند.

اما در ایران، رشد افسار گسیخته قیمت ها، تورم شدید، سیاست های پولی اشتباه و تحریم ها سبب شده که ریسک سرمایه گذاری در آن بشدت بالا رود و همه به دنبال یک سرمایه گذاری مناسب باشند. اکنون قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که بیشتر افراد سرمایه های خود را به آن میسپارند. نتیجه این سرمایه گذاری ها گاه با شکست و گاه با موفقیت همراه است.

 

بانک ها

اما واقعا بهترین سرمایه گذاری در ایران چیست؟ تا بحال در بانک ها و یا بنگاه های اقتصادی سرمایه گذاری کرده اید و آن را چگونه ارزیابی می کنید ؟بسیاری از افراد ترجیح می دهند که سرمایه خود را در بانک ها نگهداری کنند و در کنار آن به سود حاصل از آن بسنده کنند. درست است که سرمایه گذاری در بانک ها از ایمن ترین روش ها است و بعنوان سرمایه گذاری بدون ریسک شناخته می شود اما سوددهی این روش به همان میزان نیز کم است.

سرمایه گذاری در بانک زمانی سودده است که نرخ تورم پایین باشد و سرمایه شما ارزش داشته باشد اما چیزی که در این سال ها شاهدش هستیم تورم افسار گسیخته ای ست که تجربه می کنیم.

 

ارز

بازار ارز و دلار ایران همواره جزو نا ایمن ترین حوزه ها برای سرمایه گذاری شناخته می شود. نوسان بازار ارز، غیر قابل پیش بینی بودن آن ، تحریم های روز افزون و سیاست های اشتباه اقتصادی باعث می شود که نرخ دلار دائما در حال کاهش و افزایش باشد و به ناگهان سرمایه چندین ساله افراد را به باد دهد. علاوه بر آن بیشتر بنگاه های اقتصادی در ایران تحت تاثیر دلالی افراد قرار می گیرد و باعث می شود که اوضاع را وخیم تر از قبل کند. ما به شما مطالعه مقاله ی ” سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ” را پیشنهاد می کنیم.

بهترین سرمایه گذاری در ایران؟

سکه-طلا

شما هم از آن دسته کسانی هستید که سرمایه گذاری در بازار سکه و طلا را بهترین سرمایه گذاری در ایران می دانید؟ سرمایه گذاری در بخش هایی مانند طلا و سکه نیز با ارز گره خورده اند و از نوسان بازار در امان نیست اما نسبت به دلار و ارز از ثبات بیشتری برخوردار است. با این حال این روش را نیز نمیتوان در رده بهترین سرمایه گذاری در ایران محسوب کرد. سرمایه گذاری در زمینه طلا و سکه جزو سرمایه گذاری های مورد علاقه ایرانی ها است.

شما باید بدانید که چگونه پولتان را رشد دهید؟

 

زمین و مسکن

سرمایه گذاری در حوزه زمین و مسکن از سرمایه گذاری های پر سود و پر بازده محسوب می شود اما باید توجه داشت که سرمایه ای که در ابتدا باید برای این بخش صرف کرد مبلغ زیادی است و اگر برای رسیدن به سود عجله زیادی دارید این زمینه برای شما مناسب نیست. رشد شدید قیمت زمین و مسکن سبب شده که نقد شدن و تبدیل آن به پول زمان می طلبد. در صورتی که در صبر و حوصله شما می گنجد در این راه قدم بگذارید زیرا میتوان آن را در زمره بهترین سرمایه گذاری در ایران به شمار آورد.

 

بورس

در بیست سال گذشته بازار بورس ایران دچار فراز و فرودهایی شده است. بازار بورس که عمدتا متشکل از سهام شرکت های بزرگ و کوچک است که در آن عرضه می شود. باید این نکته رایادآوری کرد که تحقیقات و مستندات نشان می دهد که بورس ایران در 5 سال اخیر با درصد بازده تقریبا 1400 درصدی، عملکرد و بازده بیشتری را نسبت به دیگر روش های سرمایه گذاری داشته است. اما کماکان این بازار نیز خطرات و ریسک های خود را به همراهش دارد.

بهترین سرمایه گذاری در ایران؟

ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال نیاز به دانش و علم دارد. با توجه به اینکه رمز ارزها سود دهی بالایی دارند پس نباید در این حوزه کور کورانه پیش بروید. اگر بصورت اصولی و علمی در این زمینه پیش بروید می توانید از مزایای این روش از سرمایه گذاری بهره مند شوید. در سال های اخیر این سرمایه گذاری بعنوان یکی از شیوه های بهترین سرمایه گذاری در ایران شناخته می شود.

 

کلام آخر

برای اینکه بدانید بهترین سرمایه گذاری در ایران چیست باید بگوییم که نمی شود سرمایه گذاری در بخشی خاص را صد در صد پربازده دانست. بازار سرمایه گذاری بخصوص در ایران همیشه شرایط خاص خودش را دارا است و نمیتوان از یک روش بعنوان سرمایه گذاری صد درصدی نام برد. اما بهتر است که اگر قصد داریم سرمایه خود را در این راه بیاوریم، به سراغ روش هایی برویم که کمترین ریسک سرمایه گذاری را دارند. تجربیات خود را در این باره با ما در میان بگذارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3278
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد بهترین سرمایه گذاری در ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.