کسب درآمد در زمان دانشجویی

408 بازدید
کسب درآمد در زمان دانشجویی

کسب درآمد در زمان دانشجویی : در این قسمت از مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که به موضوع جذاب کسب درآمد در زمان دانشجویی بپردازیم. شاید این موضوع یکی از دغدغه های مهم شما باشد که با وجود دانشگاه و تایم آزاد کمتری که دارید چگونه می شود به کسب در آمد در زمان دانشجویی پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از این راه ها را بررسی کنیم.

حتما برای شما نیز دغدغه باشد که چگونه به کسب درآمد در زمان دانشجویی بپردازید و بتوانید بخشی از هزینه های خود را از این طریق تامین کنید. بنظر شما چه راه هایی وجود دارد که بتوانید کسب درآمد کنید؟ اگر بتوانید پاسخ و راهکار آن را پیدا کنید هم می توانید به تحصیل بپردازید و هم به لحاظ مالی دارای استقلال باشید.

 

کار دانشجویی

برای ایجاد کسب و کار در زمان دانشجویی می توانید در همان دانشگاه نیز اقدام به کار کنید و این پیشنهاد را به آنها ارائه کنید. در برخی مقاطع فعالیت در خود دانشگاه ها نیز میسر است و شما در قبال فعالیت ها و عضویت در تشکل هل ، شورا ها و یا دستیاری برای استادان و … میتوانید دریافتی ای داشته باشید و حقوقی را با آنها در میان بگذارید.

 راه های کسب درآمد دانشگاه

پروژه های دانشجویی

می توانید از طریق انجام کارهای دانشجویی نیز به کسب درآمد بپردازید. این کار را می توانید به صورت فریلنسری نیز انجام دهید و با انجام پروژه های دانشجویی منبع درآمدی برای خودتان داشته باشید. این پروژه ها میتواند در قالب مقاله ها، ترجمه، پژوهش ها و … باشد.

 

تدریس خصوصی

تدریس خصوصی یک منبع عالی در آمد می باشد که خصوصا در زمان کرونا نیز چند برابر افزایش و رونق داشت. با تدریس خصوصی برای دانش آموزان و یا حتی دانشجویان می توانید به کسب درآمد در زمان دانشجویی بپردازید. هم میتوانید به صورت حضوری به تدریس بپردازید و هم به صورت غیر حضوری و به صورت مجازی و در بستر برنامه های آنلاین تدریس کنید. روش دیگری نیز برای تدریس غیر حضوری وجود دارد که این میتواند با استفاده از فیلمبرداری تدریس شما و فروش آنها در قالب پکیج و … صورت بگیرد.

 ایده های پولساز دانشجویی

 

بازاریابی

می توانید برای کسب درآمد در زمان دانشجویی به شغل بازاریابی مشغول شوید و از این طریق به فروش محصولات یا خدمات دیگر شرکت ها و کمپانی ها بپردازید. بازاریابی نیز از دسته ماغلی است که می توانید در منزل نیز آن را انجام دهید و پیگیری کنید. بازاریابی را می توانید هم با تلفن و هم در قالب شبکه های اجتماعی انجام دهید و تبلیغ کنید. پیشنهاد ما خواند مقاله ی ” چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنیم؟ ” می باشد.

 

تولید محتوا

اگر به کارهای خلاقانه علاقه دارید می توانید در زمینه تولید محتوا مشغول به کار شوید. امروزه با افزایش تعاملات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات و بازاریابی در این شبکه ها کارهای تولید محتوا و تولید محتوای گرافیکی برا مشاغل و خدمات اهمیت فراوانی دارد. تولید محتوای متنی ، تصویری و تیزرهای تبلیغاتی، در صورتی که در این زمینه ماهر باشید مثلا: کسب و کار اینستاگرامی می تواند منبع درآمد خوبی برای شما باشد.

 کسب و کار دانشجویی

برنامه نویس

اگر برنامه نویس خوبی باشید پیشنهاد می کنیم که حتما از قابلیت های خود استفاده کنید و از آن بهره برید. برنامه نویسی همان چیزی است که نیاز و تقاضای جامعه را می سنجد و با توجه به آن شروع به رفع این نیاز می کند و برای بهتر پیش رفتن و آسان تر کردن آنها برنامه ای را مطابق با نیازها شروع به نوشتن می کند. اگر ایده شما جدید و خلاقانه باشد و با استقبال عموم همراه باشد می تواند انقلاب و تحولی را ایجاد کند. حتی نمونه های آن را می توانید در اپلیکیشن هایی که در تلفن همراه خود از آن استفاده می کنید، جستجو کنید.

 

فروشندگی

در صورتی که توانایی متقاعد کردن اشخاص را داشته باشید و قدرت و فن بیان خوبی داشته باشید، فروشندگی از مشاغلی است که می توانید در آن موفق باشید و بصورت نیمه وقت نیز در آن به فعالیت بپردازید. فروشندگی شاید در ظاهر شغل پیش پا افتاده ای باشد اما در واقع اینگونه نیست و تجربه های فراوانی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

ترجمه

در صورتی که زبان دیگری را بلد باشید و بر آن تسلط داشته باشید می توانید به ترجمه کتاب، مقالات و …مشغول شوید و از این طریق به کسب درآمد در زمان دانشجویی بپردازید. اگر میخواهید در این شغل مشغول به کار باشید هم باید سطح زبان شما مناسب باشد و هم صبر داشته باشید و واژه یابی مناسبی داشته باشید تا ترجمه شما مورد قبول واقع شود.

 

 سایت کار دانشجویی

منشی

فعالیت در این حیطه بستگی به این دارد که شما تا چه میزان به آن علاقمند باشید و محیط آن را چگونه ارزیابی می کنید. اینکه آیا شما حوصله برخورد ب ارباب رجوع یا مشتری را دارید و یا اصلا با روحیات شما سازگار هست یا خیر. آیا روابط عمومی و اجتماعی مناسبی دارید و یا این نگونه نیست. فعالیت در این شغل بهرحال فاکتورهای خود را می طلبد که مهم ترین آن صبر و حوصله و سپس روابط عمومی مناسب در برخورد با دیگران است که اگر در این دو مورد مهارت دارید پس می تواند انتخاب مناسبی برای کسب درآمد در زمان دانشجویی باشد.

پیشنهاد ما: شروع کسب و کار بدون سرمایه ی اولیه

 

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که به معرفی یک سری از رده های شغلی و بیشتر نیمه وقت ، جهت کسب در آمد در زمان دانشجویی بپردازیم . کسب در آمد در زمان دانشجویی علاوه بر استقلالی که برای شخص فراهم می آورد سبب می شود که دغدغه های ما تا حدودی کمتر شود و ذهنمان از این بابت در آرامش باشد. شما نیز مشاغلی را که فکر می کنید به کسب درآمد در زمان دانشجویی کمک کند، معرفی کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3821
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد کسب درآمد در زمان دانشجویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.