چگونه باهوش تر باشیم؟

468 بازدید
چگونه باهوش تر باشیم؟

چگونه باهوش تر باشیم؟ در این بخش از مقالات سایت موفقیت نوک قله قصد داریم که به موضوع هوش و اینکه چگونه باهوش تر باشیم؟ اشاره داشته باشیم. همواره راه هایی وجود دارند که به ما می آموزند چگونه باهوش تر باشیم؟ و از هوش و ذهنیت خود بهره بیشتری ببریم. در ادامه سعی می کنیم که که این روش ها را در قالب راهکارهایی ساده تر توضیح دهیم.

 

مرور آموخته ها

هنگامی که چیز جدیدی را می آموزید بعد از یادگیری آن ها را سریعا مرور کنید و مجدد به خاطر آورید. اگر به سراغ مرور آنها نروید آنها به زودی فراموش می شوند. اگر پس از گذشت چند روز به سراغ آنها بروید مقدار کمتری از این اطلاعات را به یاد می آورید. اگر بخواهید که این اطلاعات را به حافظه بلند مدت بسپارید باید چیزهای جدیدی را که می آموزید تمرین و تکرار کنید و آن ها را در ذهن خود تثبیت کنید.

 

نت برداری

آیا می دانید چه راه هایی دیگر باعث می شود که چگونه باهوش تر باشیم؟ یکی دیگر از راه ها این است که هنگام مطالعه و یادگیری مطالب مهم و کلیدی را یادداشت کنید. ابن کار باعث میشود پس از یادگیری بتوانید سریعتر آموخته های خود را مرور کنید و به خاطر بیاورید. با نوشتن مطالب مهم شما می دانید که بر روی چه چیزی متمرکز شوید. خواندن این نکات زمان کمی را از شما می گیرد.

هنگامی که ایده پردازی می کنید و قصد پیاده سازی آن را دارید. ممکن است دچار اشتباهات و تجدید نظرهایی شوید. بنابراین نباید از این بابت به خود تردید راه دهید. به ایده پردازی های جدید بپردازید و راه های مختلف را امتحان کنید. تا زمانی که حتی شما بهترین ایده را داشته باشید اما آن ها را پیاده نکنید، آنها مفید و کار آمد نیستند. یک ایده زمانی حائز اهمیت است که اجرا شود. در ضمن هر ایده ای با موفقیت همراه نیست و برخی ممکن است با شکست مواجه شوند.

چگونه باهوش تر باشیم؟

مطالعه

مطالعه و خواندن به شما اجازه فرصت زیستن چند باره را می دهد. با مطالعه کردن، شما ذهنیت و تخیل خود را به کار می گیرید و باعث می شود که به فکر وادار شوید و خلاقیت شما به کار گرفته شود. پیشنهاد ما مطالعه ی مقاله ی ” تفاوت فرد موفق و ناموفق در چیست؟ ” می باشد.

 

پرسشگری

برای اینکه بدانید چگونه باهوش تر باشیم؟ سعی کنید پرسشگر باشید. سوال کردن باعث می شود که شما درباره حل مسائل و یافتن پاسخ ها کنجکاوتر باشید و بتوانید به کشف ناشناخته ها بپردازید. این کار باعث می شود که روحیه پرسشگری در شما تقویت شود.

 

خواب کافی

اگر می خواهید بدانید که چگونه باهوش تر باشیم؟ باید خواب کافی و به اندازه داشته باشید. کم خوابی می تواند مغز را تحت تاثیر قرار دهد و آثار منفی آن بعد از مدتی کاملا در خلق و خو نمایان می شود. مغز انسان برای استراحت و افزایش کارایی نیاز به خواب شبانه دارد.

 چگونه بفهمیم باهوش هستیم

تغذیه

از مواد غذایی و خوراکی هایی استفاده کنید که برای تقویت حافظه مفید هستند. نوشیدنی هایی مانند چای سبز به مغز و بهبود عملکرد آن کمک زیادی می کند و هم چنین چای سبز باعث افزایش دقت حافظه می شود. هم چنین موارد شیرین مانند قند و شکر را کمتر استفاده کنید.

چربی های امگا سه نیز برای مغز و حافظه بسیار مهم هستند زیرا 60 درصد از مغز انسان از چربی تشکیل شده است و بدن انسان نمی تواند آن را بسازد بنابراین باید آن را از طریق تغذیه بدست آوریم. ماهی از جمله مواردی است که می تواند این چربی را تامین کند. با افزایش سن نیاز انسان به این چربی ها نیز افزایش می یابد. این نیز یکی از مواردی است که به ما کمک می کند که چگونه باهوش تر باشیم.

 

یادگیری

سعی کنید که همیشه زمانی را هر چند کوتاه، در طی روز صرف یادگیری کنید و ازمغز خود کار بکشید. این یادگیری ها می تواند شامال مطالعه یک زبان، گوش دادن به پادکست ها و کتاب های صوتی، بازی و سرگرمی و مطالعه کتاب و… بپردازید.

 

روابط

از راهکارهایی دیگر که بما نشان می دهد چگونه باهوش تر باشیم، اجتماعی بودن است. سعی کنید با افراد مختلف ارتباط بگیرید و در اجتماعات و یا جمع ها شرکت کنید. افراد مختلف و افراد جدیدی را ملاقات کنید و با آن ها دیدار و معاشرت داشته باشید. این کار می تواند شما را به لحاظ ذهنیت آماده تر کند. سعی کنید در فعالیت های اجتماعی نیز شرکت داته باشید و موثر واقع شوید.

 چگونه باهوش دقیق و متمرکز باشیم

 چرت و استراحت

ما بین کارها و فعالیت های خود چرت و یا استراحت کوتاه داشته باشید زیرا باعث می شود که تجدید قوا کنید و ذهنتان مجددا برای ادامه فعالیت ها آماده باشد.

 

حرکات کششی

سعی کنید در طی روز حرکات کششی و چند تمرین را انجام دهید این کار علاوه بر تاثیر مثبتی که روی جسم دارد، ذهن شما را نیز آماده تر و مثبت تر می کند. ورزش کردن باعث بهبود هیپوکامپ که بخشی از مغز و حافظه ما است، می شود.

 

نوشتن

اگر ذهن خلاق و ایده پردازی دارید سعی کنید که نزد خود قلم و کاغذ داشته باشید و هرگاه موضوع یا ایده جالبی به ذهنتان خطور کرد آن را یادداشت کنید تا آن را فراموش نکنید و در زمان مناسب به سراغ آن ها بروید.

 تمرینات باهوش شدن

برنامه ریزی

برنامه ریزی باعث می شود که شما سنجیده تر عمل کنید و زمانی که روز بعد از خواب بر می خیزید می دانید که برنامه ای دارید که باید طبق آن پیش بروید. این کار باعث می شود که ذهن شما آشفته و پراکنده نباشد و شما تمرکز خود را حفظ می کنید. این کار در پیش برد موثر فعالیت هایتان بسیار مناسب است. برای اینکه بدانیم چگونه باهوش تر باشیم؟ برنامه ریزی عاملی مهم است که  به ما و ذهنیت ما کمک می کند.

پیشنهادی:

برنامه ریزی در زندگی چه تاثیری دارد؟

چگونه یک برنامه ریزی خوب داشته باشیم؟

 

چالش ذهن

برای اینکه ذهن خود را به چالش بکشید و ذهن استدلالی خود را فعال نگه دارید لازم است که ذهن خود را درگیر کنید و به فکر وادارید. این فعالیت ها میتواند از طریق بازی فکری، حل جدول و یا معما باشد.

 چگونه باهوش ترین فرد دنیا شویم

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم راهکارهایی را ارائه کنیم که به ما می گویند چگونه باهوش تر باشیم. راه کارهای ارائه شده برخی ذهنی و برخی جسمی می باشند. تمرین و ممارست سبب می شود که علاوه بر اینکه سلامت خود را افزایش دهیم، هوش خودرا نیز بالا ببریم. تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3797
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد چگونه باهوش تر باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.