افزایش انگیزه با 5 تکنیک

194 بازدید
افزایش انگیزه با 5 تکنیک

افزایش انگیزه با 5 تکنیک: در این بخش از مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که موضوعی با محوریت افزایش انگیزه با 5 تکنیک را بررسی کنیم.  داشتن انگیزه برای هر شخصی به مانند نیروی محرکه ای می باشد که او را به سمت اهدافش سوق می دهد. انگیزه شخص هم می تواند در زندگی شخصی و هم در حرفه و شغل او بسیار تاثیر گذار باشد. در ادامه بیش تر به این مبحث می پردازیم.

 

بدیهی است که همه ما در زندگی اهدافی داریم که برای رسیدن به انها تلاش می کنیم و یا حتی گاهی دست می کشیم. در چنین مواردی نیرویی نیاز داریم که با تزریق شود و دوباره ما را رو به جلو به حرکت درآورد. این انرژی می تواند از نوع ایجاد انگیزه باشد. در ادامه قصد داریم که راه هایی را برای افزایش انگیزه با  تکنیک را برای شما شرح دهیم.


تفاوت انگیزه و هدف

بابت چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید

شکرگزاری یکی از راه های افزایش انگیزه با 5 تکنیک می باشد.  به خودتان و اطرافتان نگاه کنید و ببینید که چه چیزهایی دارید. همه نعمات هایی که به شما داده شده است می تواند شما را به این تفکر وا دارد که شما دارای ثروتی هستید که از وجود آن ها خبر ندارید و نسبت به آن آگاه نیستید. حال که این ثروت ها را دارید می توانید نسبت به این توانایی ها شاکر باشید و وجود آن ها انگیزه ای باشد برای اینکه به اهدافی که می توانید با استفاده از توانایی های خود به آن دست پیدا کنید واقف باشید و به سمت آن حرکت کنید.

 

خودتان را تشویق کنید

می توانید در ازای ب دست اوردن موفقیت های کوچک، به خودتان پاداش دهید. این پاداش می تواند خریدن یک کتاب، نوشیدن قهوه یا قدم زدن در یک پارک باشد. این نشان دهنده این است که شما برای کار خود ارزش قائل هستید و حتی می توانید با موفقیت های کوچک احساس خوبی داشته باشید و انگیزه ای برای اهداف و برنامه های بزرگ تری نیز پیدا کنید.


انگیزه چیست

پیشنهاد ما: چگونه با انگیزه باشیم ؟

تفکر کنید

یکی از راه های افزایش انگیزه با 5 تکنیک این است که مدت زمانی از روز خود را به تفکر درباره ی برنامه ها و اهدافتان اختصاص دهید. زمانی که شما درباره کارها و اهدافتان می اندیشید ، می توانید ان ها را بر روی کاغذ بیاورید و واقع بینانه تر درباره آن ها تصمیمی بگیرید. در این هنگام می توانید برنامه و کارهای خود را اولویت بندی کنید و لیستی از کارهایی که قصد انجام آ ن ها را دارید بنویسید.اهداف خود را نیز به ترتیب اهمیت نوشته و مطابق با آن هدف برنامه ی خود را تنظیم کنید.

 

از حواس پرتی دور شوید

تصور کنید که در حال انجام کاری هستید، برای کاری برنامه ریزی می کنید و یا هدفی را در سر دارید که برای آن تلاش می کنید. حال اگر در میانه راه دائما مواردی پیش اید که شما را از هدف اصلی دور کند و یا حواس شما را از آن پرت کند، خود را از هدفتان دور می بینید و این نیز باعث می شود که انگیزه خود را از دست بدهید. در این موارد بهتر است که عوامل حواس پرتی را تا حد ممکن از خود دور کنید و یا آن ها را حذف کنید. این باعث می شود که مجددا حواس شما متمرکز شود و انگیزه خود را مجددا به دست آورید.

 

کتاب و پادکست انگیزشی گوش دهید

یکی دیگر از راه های افزایش انگیزه با 5 تکنیک، این است که کتاب های انگیزشی بخوانید. پادکست های انگیزشی نیز می توانند گزینه خوبی برای اینکه انرژ ی ای برای حرکت به شما تزریق شود، باشد. کلام انگیزشی می تواند برای شما موثر باشد اما باید این را  در نظر بگیرید که تاثیر کلام تنها تا چند ساعت نباشد و توصیه های آن را به کار ببرید و هرگاه به انرژ ی مجدد نیاز داشتید به آن رجوع کنید.


روانشناسی ایجاد انگیزه

کلام اخر

در مقاله افزایش انگیزه با 5 تکنیک سعی کردیم که مواردی موثر را ذکر کنیم که افزایش انگیزه با 5 تکنیک را به سادگی شرح می دهد و با به کار گرفتن آن ها تا حدودی می توان برای خودمان و ادامه مسیر و روشن کردن اهدافمان از آن ها کمک بگیریم. این تنها بخشی از مواردی است که برای ایجاد انگیزه می توان از آن ها استفاده کرد. با بررسی بیش تر می دانیم که می توانیم کمک و انگیزه های بیشتری را ایجاد کنیم. در ادامه شما را دعوت می کنیم به مطالعه ی بهترین جملات انگیزشی کوتاه 2022

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5070
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد افزایش انگیزه با 5 تکنیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.