چگونه با انگیزه باشیم

339 بازدید
چگونه با انگیزه باشیم

چگونه با انگیره باشیم : در این قسمت از مقالات سایت انگیزشی نوک قله می خواهیم بررسی کنیم که، چگونه با انگیزه باشیم و مسئله مهم امیدواری را در خود حفظ کنیم. انگیزه اهمیت بسیار زیادی دارد و می تواند روی زندگی ما تاثیر مستقیم داشته باشد. این موضوع خصوصا در زندگی امروزه که با فشارها و مشکلات زیادی همراه است، قابل اهمیت مهم است.

برای اینکه بدانیم چگونه با انگیزه باشیم باید به درون خود رجوع کرد. انگیزه حسی است که از درون شخص نشات می گیرد و بروز پیدا می کند. انگیزه به مولفه هایی مثل موفقیت، میزان رضایت از زندگی ،میزان امیدی که داریم و … بستگی دارد.

اینکه چگونه با انگیزه باشیم ، شاید گاهی به خودی خود نتوانیم دلیلی را برای داشتن انگیزه بیابیم پس در این شرایط باید به سمتی حرکت کرد که انگیزه ای را ساخت و به وجود آورد. بهترین راه این است که خودتان را بشناسید و بدانید که چه عواملی به شما کمک خواهند کرد که شوق و انگیزه بیشتری درون شما به وجود آید.

 افزایش انگیزه در کار

تعریف هدف

حتما برای کارها و مسیرهایی که در زندگی طی می کنید، هدف گذاری کنید. زمانی که یک هدفی را تعریف می کنید در واقع چشم اندازی دارید که برای رسیدن به آن تلاش می کنید و رسیدن به آن انگیزه ای را در فرد به وجود می آورد. هدف داشتن شما را ثابت قدم تر می کند. سعی کنید از هدف های کوچکتر شروع کنید تا رسیدن به آنها میسر تر باشد و باعث شود که انگیزه شما بیش تر شود.

 

پرورش افکار مثبت

اینکه چگونه با انگیزه باشیم معیارها و ملاک های دیگری نیز دارد که جزو تاثیر گذارترین موارد هستند. افکار مثبت از جمله مواردی هستند که می توانند درون ما را کاملا دچار تغییر کنند. سعی کنید که افکار مثبت را درون خود پرورش دهید و کارهایی را انجام دهید که باعث ایجاد حس مثبت درون شما شود. آیا می دانید باید چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟

 

علت بی انگیزگی

هر بی انگیزگی قطعا دلیلی دارد. اگر دلایل بی انگیزه بودن را پیدا کنیم، می تواند به ما کمک کند که  چگونه با انگیزه باشیم. هر کسی برای بی انگیزگی و بی رمقی خود حتما دلایلی دارد. اگر سعی کنید که دلایل آن را پیدا کنید و آن ها را برطرف کنید، با اینکار می توانید بخشی عمده از این بی انگیزگی را برطرف کنید.

 

تعویق انداختن کار

اما تعویق نینداختن کارها می تواند در اینکه چگونه با انگیزه باشیم به ما کمک کند؟ در پاسخ باید بگوییم که بله، اینطور است. زمانی که کارهای خود را عقب می اندازید و زمان خود را از دست می دهید نباید به دنبال توجیه باشید بلکه باید علل تعویق کارهایتان را بیابید. زمانی که کارهای خود را عقب می اندازید سبب می شود انگیزه اولیه برای انجام آن را از دست بدهید.

 راه های افزایش انگیزه و انرژی

تصویر ذهنی

برای خود از نتیجه انجام یک کار و هدف نهایی تان یک تصویر روشن بسازید. تصویر سازی باعث می شود که شما با داشتن تصویر روشن از نتیجه کاری که می خواهید انجام دهید، انگیزه و قدرتی را به دست آورید که علاوه بر اینکه محرک شما برای حرکت به سوی موفقیت می باشد، می تواند انگیزه شما را تا حد زیادی بالا ببرد. زمانی که خود را فردی موفق تصور کنید طبیعتا میل شما برای انجام آن کار بالا می رود.

 

تمرکز

برای اینکه بدانیم چگونه با انگیزه باشیم باید به موضوع تمرکز نیز توجه داشته باشیم. سعی کنید که چند کار را همزمان انجام ندهید و تک به تک به کارها بپردازید. انجام کارها به صورت همزمان باعث می شود که نتوانید تمرکز کافی را برای پیشبرد همه آن ها در اختیار داشته باشید. در اینصورت اگر کارهایتان به خوبی ای که می خواستید انجام نشود، ممکن است در شما احساس خستگی و بی انگیزگی به وجود آورد. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ” چگونه بهتر تمرکز کنیم ” 

 

پیشرفت

برای اینکه بدانیم چگونه با انگیزه باشیم، میزان پیشرفت خودتان را بسنجید و دستاوردهایتان رانسبت به قبل بررسی کنید. حتی اگر پیشرفت های کمی داشته باشید، باز هم آن ها را بررسی کنید و مطمئن شوید که در طی کار خود پیشرفت را حاصل کرده اید. این سبب می شود که به ادامه مسیر خود امیدوارتر شوید و برای ادامه مصمم تر باشید.

 

مقایسه

مقایسه کردن نیز از عواملی است به ما می گوید چگونه با انگیزه باشیم، هرگز نباید اینگونه تصور کنیم که در صورتی که از دیگران عقب باشیم ، یا پیشرفت هایی همچون آن ها حاصل نکرده ایم پس حتما انسان ناموفقی هستیم. این تفکرات و مقایسه خود با دیگران می تواند بشدت در روحیات و انگیزه ی ما تاثیرگذار باشد. تنها و تنها خودتان را با خودتان مقایسه کنید. مقایسه کردن خود با دیگران کاری کاملا اشتباه است.

 سریع ترین روش بالا بردن انگیزه

ترس ها

رو به رویی و کنار گذاشتن ترس ها سبب می شود که بیش تر به سمت خطر و ریسک ها بروید. ترس سبب می شود که شما از حرکت بایستید و برای فرار از شکست و یا ترس از شکست، هرگز آن راه ها را امتحان نکنید. با ترس های خود روبه رو شوید تا زمانی که بتوانید آن ها را کنار بزنید. وقتی که با ترستان کنار بیایید و راه های نرفته را امتحان کنید و در انجام آن نیز موفق باشید، می توانید پر از انگیزه و انرژی شوید.

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد راه هایی بررسی شود که به ما بگوید چگونه با انگیزه باشیم ، انگیزه به منزله نیرو محرکه ای برای فرد است که سبب می شود شخص وادار به عمل کردن بشود. در واقع انگیزه در شادی و سلامت روح انسان، تاثیر بسزایی دارد. نداشتن انگیزه این احساس را به انسان می دهد که در میان کوهی از مشکلات است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=4450
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد چگونه با انگیزه باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.