چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟

499 بازدید
چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟

چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟ در این بخش از سری مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم. ذهن انسان که قدرت و پردازش آن را حتی بهترین و پیشرفته ترین کامپیوترهای جهان ندارد، توانایی بسیاری از کارهای حتی خارج از تصور ما را دارد پس نباید قدرت آن را دست کم بگیریم.

اما شاید برایتان سوال باشد که چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟ شما با استفاده از قدرت ذهن می توانید به خواسته ها و افکار خود جامه ی واقعیت بپوشانید. هنگامی که کنترل ذهن خود را در دست داشته باشید می توانید زندگی خود را نیز کنترل کنید و از آن در راستای اهداف خود استفاده کنید. ذهن ما یک ابر رایانه بی رقیب است که استفاده درست از آن موجب اتفاقات مثبت در زندگی ما می شود. با همه این تفاسیر از قدرت ذهن اما بیشتر ما تنها از بخشی از آن استفاده می کنیم و قدرت آن را نادیده می گیریم. در ادامه به اختصار مواردی را برای استفاده از قدرت ذهن شرح می دهیم.

 قدرت بی نهایت ذهن

ضمیر ناخودآگاه

همانطور که در قانون جذب نیز گفته شده است، افکار ما تبدیل به اجسام می شوند. هم چنین می توانید مقاله” قانون جذب چگونه کار می کند؟ ” را نیز مطالعه کنید. افکار ما چه مثبت و چه منفی در ضمیر ناخودآگاه ما ثبت و ضبط می شوند. پس با آگاهی بر این موضوع زمان آن است که تفکرات مثبت را جایگزین تفکرات منفی کنیم.

 

آگاهی

برای شروع و استفاده از قدرت ذهن اصولا موانعی در ابتدا وجود دارد که باید این موانع برطرف شوند. موانع می توانند اعم از ترس، افکار و احساسات منفی و مخرب و… باشند. بنابراین این موانع را در هم بشکنید و کنار بگذارید.

 

انگیزه

بهتر است که از هدف و یا مسیری که قصد طی کردن آن را دارید حتی برای آموختن و یادگیری یک حرفه، تصور روشن و درک درستی داشته باشید. روشن بودن هدف باعث می شود که ما انگیزه داشته باشیم و از قدرت ذهن خود برای به وقوع پیوستن آن استفاده کنیم. برای اینکه در این موضوع جدی و ثابت قدم باشید باید در انتخاب خود دقت کنید و انتخاب شما همانی باشد که به آن علاقه دارید و هیجان انجام دادنش را دارید و مطئن باشید که انگیزه کافی برای انجام آن را دارید. در حقیقت باید برای شما الهام بخش و مفید باشد.

 چگونه با قدرت ذهن پرواز کنیم

افکار و ذهنیت

اینکه بدانیم چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم می تواند بسیار در زندگی ما موثر باشد. قدرت ذهن اصولا با تخیل همراه است و وقتی تخیل و احساسات خود را در این موضوع بکار می گیرید، شما خود را به واقعیت نزدیکتر می کنید. افکار و احساسات تاثیر بسیار زیادی در زندگی ما دارند. شما نسبت به افکاری که در ذهن خود می پرورانید مسئول هستید. البته این به این معنا نیست که هر فکری که می کنید به اقعیت تبدیل می شود، بلکه در اینجا منظور افکاری است که اکثر اوقات به آن می اندیشید و آن ها را درون ذهنتان پرورش می دهید و آن ها را مرور و تکرار می کنید.

حال که از قدرت ذهن آگاه شدید، به پرورش و تقویت آن بپردازید و از طریق ایجاد تفکرات مثبت و کارآمد از ذهن خود در راستای تحقق اهدافتان استفاده کنید و در زندگیتان تغییراتی را ایجاد کنید. همانطور که افکار در زندگی شما تاثیر دارند، بر دیگران نیز تاثیر می گذارد. قدرت ذهن بر خلاقیت شما نیز تاثیرگذار است. پس اینکه بدانیم چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم اصل مهمی است. خوب است از تاثیر قدرت ذهن ناخودآگاه در موفقیت آگاه باشید.

 

مقاومت و تعویق

اینکه به هر دلیلی در مسیر خود وقفه ایجاد کنید و این ذهنیت را داشته باشید که آن کار از شما ساخته نیست و شما از پس آن بر نمی آیید، نشان دادن مقاومت از خودتان باعث می شود که در مسیر خود سنگ اندازی کنید و ذهنیت خود را محدود کنید. هرگز از خود مقاومت نشان ندهید و به خودتان ایمان داشته باشید.

 

برنامه ریزی

برای اینکه ذهنتان را برای تغییرات مثبت و بزرگ آماده کنید، از هدف ها و قدم های کوچک و جزئی آغاز کنید و حتی می توانید برای آنها زمان گذاری نیز انجام دهید. هدف های جزئی را یادداشت و مشخص کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید. هنگامی که به این اهداف می رسید ذهن شما آناده می شود که شما توانایی دستیابی را دارید و دستاوردهایی که با این اهداف کوچک بدست می آورید به لحاظ ذهنی برای شما نتایج فوق العاده تری را رقم خواهد زد. پیشنهاد ما: چگونه یک برنامه ریزی خوب داشته باشیم؟

 اموزش استفاده از قدرت روح

تجسم

اما گامی دیگر برای اینکه بدانیم چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم، تجسم است. شما می توانید از موقعیت و چیزی که می خواهید تجسمی روشن بسازید و آن موقعیت و شرایط را متصور شوید. می توانید حتی جزئیات را در نظر بگیرید. به مرور این تجسمات را ادامه دهید و آنها را پرورش دهید و تصور نکنید که بلافاصله به خواسته های خود دست می یابید. این فرایند نیاز به زمان و حوصله دارد.

 

تغییر عادات

دیگر مسئله ای که به ما می گوید که چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم، استفاده از ذهن در راستای تغییر عادت های نامناسب و منفی است. با کاهش عادت های منفی، عادت های مثبت را در خود پرورش دهید و جایگزین آنها کنید. مثلا به جذب و پرورش سلامتی و دوری از بیماری، جذب پول و ثروت و دوری از فقر، ایجاد روابط مثبت و سازنده با افراد به جای روابط ناسالم، پرورش افکار امیدوار کننده بجای تفکرات منفی و نا امید کننده. همه ی این ها باعث می شود که از عادات منفی به سمت عادت مثبت حرکت کنیم.

 

کلام آخر

در اینجا مواردی را ذکر کردیم که گویای آن است که چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم. ابر رایانه ای به نام ذهن انسان وجود دارد که هیچ رایانه قدرتمندی به گرد پای آن هم نمی رسد. ذهن انسان توانایی تغییر رخدادها و تغییر جریانات منفی به سمت مثبت را دارد. اگر بتوانید از ذهن خود در راستای ایجاد تغییرات مثبت و رسیدن به اهدافتان استفاده کنید، می توانید یک جهش مثبت داشته باشید. این تغییرات مثبت به تدریج افزایش می یابد و مقدمه ای برای گام های بزرگ تری در زندگی شما می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3386
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد چگونه از قدرت ذهن استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.