نقش اعتماد به نفس در موفقیت

398 بازدید
نقش اعتماد به نفس در موفقیت

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: ما در سایت انگیزشی نوک قله به موضوع اعتماد به نفس پرداخته ایم. چجوری اعتماد به نفس می تونه به یه آدم کمک کنه که تو زندگیش موفق شه ؟ نمی خوام مثل یه فردی باشم که درباره نقش اعتماد به نفس در زندگی اغراق می کنه ولی نمی تونم این رو نگم که اعتماد به نفس مهم ترین لازمه ی یک زندگی موفقه. اعتماد به نفس همیشه اینو تضمین نمی کنه که در زندگی موفق باشین ولی با این حال یه آدم با اعتماد به نفس در مقابل یک آدم فاقد از اون کم کم ده برابر شانس بیشتری رو برای رسیدن به موفقیت هاش داره.

 

چجوری اعتماد به نفس میتونه به موفقیتمون کمک کنه ؟

داشتن اعتماد به نفس یه عمل اکتسابی هستش و انسان می تونه اونو از راه یادگیری و کسب کردن تجربه ها به دست بیاره. از مهم ترین دوره های زندگی یه آدم کودکی اون هست و تو این دوره  کودک ها اعتماد به نفسشون رو از راه های مختلفی به دست میارن.

نقش اعتماد به نفس در موفقیت

تاثیر داشتن اعتماد به نفس روی یادگیری

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: داشتن اعتماد به نفس باعث این میشه که وضعیت مغز بهبود پیدا کنه. چون افکار مثبت باعث مخابره ی سیگنال‌ های مثبت به مغز می‌ شه. و در نتیجه در مغز هورمون‌ های شادی‌ آور اتف(دوپامین و اندروفین) ترشح می‌کنه. تو همچین شرایطی قشر پیشانی مغز که مسئولیت یادگیری و همینطور به خاطر سپردن و بازیابی اطلاعات رو به عهده داره بهتر عمل می‌ کنه.

جالبه که بدونین تاثیر اعتماد به نفس در پیشرفت کردن تحصیلی هم به اثبات رسیده. تو یه تحقیقات که سال 2017 روی گروهی از دانش‌ آموز ها تو یکی از مدرسه های شهر کالیفرنیا انجام شد مشخص شدش که گروهی از دانش‌ آموز ها که نمره های بالاتری داشتن از اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بودن.

 

تاثیر داشتن اعتماد به نفس در کم کردن آسیب‌ پذیری

اعتماد به نفس قدرتی رو بهتون میده که در مقابل آسیب‌ ها و مانع ها قدرتمند تر عمل کنین. موقعی که با حجمی از مشکل ها رو به‌ رو می‌ شین، در واقع این اعتماد به نفسه که امید رو تو دلتون زنده نگه می‌ داره. چونکه با داشتن روحیه ی خودباوری ایمان دارین که بر مشکلاتتون روزی غلبه می‌ کنین.

 

7 تا دلیل قدرتمند برای اینکه چرا باید به خودتون باور داشته باشین

  1. اگه شما به خودتون باور نداشته باشین چه کس دیگه ای خواهد داشتش
  2. شما اعتماد به نفس رو ایجاد می کنین
  3. شما یک قدم به موفقیت و برنده شدن نزدیک تر هستین
  4. برای شروع کار برای خودتون الهام بخش باشین
  5. شما طرز فکر مثبتی که لازمه موفقیت هست رو شکل می دین
  6. شما درک می کنین که شکست جزئی از پروسه رسیدن به موفقیت هست و موقتی هم خواهد بودش
  7. شما اجازه ی این رو می دین که افکار منفی محو بشن

نقش اعتماد به نفس در موفقیت

کار تیمی و همکاری کردن با بقیه

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: ما تو دنیایی زندگی می‌کنیم که موفقیت و پیشرفتمون تا حد زیادی به بقیه وابسته هستش. الان تو خیلی از کشور های صنعتی از جمله ژاپن و کره جنوبی سعی می‌ شه به کودک ها کار تیمی رو یاد بدن. هر آدمی که بتونه با بقیه تعامل بهتری داشته باشه در کار تیمی هم موفق‌ تره.

داشتن روحیه ی انتقاد‌ پذیری و همچنین داشتن رابطه های اجتماعی قوی در کار تیمی اهمیت داره. پس یه تاثیر اعتماد به نفس در موفقیت، خودش رو موقع کار تیمی نشون می‌ ده.

 

سخت گیری نکنین

موقع دوره ی کودکی موقع شکل گیری شخصیت آدم هست از این رو هر رفتار و برخوردی می تونه در سرشت و همینطور نهاد او تاثیر گذار باشه. سخت گیری کردن غیر ضروری از عامل های کم کردن اعتماد به نفس و همچنین خودباوری در کودک ها هستش. همچنین خوب است تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس را یاد بگیرید.

 

ترس به خود راه ندهید

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: برای حضور پیدا کردن تو جمع و ارائه دادن فعالیت های خود نباید به خودتون ترس و هراس راه بدین. اگه ترس به شما غلبه کنه به طور قطع نمی تونین مهارت های خودتون رو بروز بدین.

والدین و خانواده ها نسبت به توصیف کردن کودکانشون از کلمه ها و واژه های مثبت استفاده کنن و از گفتن کلمه هایی مثل بی مصرف و یا بی ملاحظه خودداری کنین. و به جاش از این واژه ها از کلمه ها «من به تو افتخار می کنم»، « ما را سرافراز کردی» یا « تو می توانی» استفاده کنین.

 

برای خودتون هدف تعیین کنین

آدم برای انجام دادن هر کاری باید هدف و انگیزه کافی رو داشته باشه یراش نداشتنش می تونه آدم رو در هر زمانی از کار باز داره یا به سستی اون رو ادامه بده.

هدف ها فقط نمی تونن بزرگ باشن چرا که انجام کار ها و هدف های کوچیکتر هم می تونن اعتماد به نفس انسان رو بالا ببره.

نقش اعتماد به نفس در موفقیت

کم شدن میزان حسادت و پیشرفت در زندگی

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: از دلیل های حسادت کردن نبود روحیه ی خود باوری هست. موقعی که آدمی به خودکم بینی مبتلا شده باشه  نسبت به اون چیزی که بقیه به دست میارن حسادت می‌ کنن از سوی دیگه چون خودش تو به دست آوردن اون چیز ها ناتوانه نمی خواد بقیه هم بهش دست پیدا کنن.

بیشتر آدم ها موقعی که اعتماد به نفس نداشته باشن از موفقیت بقیه به شدت استرس می‌ گیرن. چون خودشون رو از شرایط پیش اومده عقب می‌ بینن. پس حس حسادت در اونا صورت می‌ گیره. به خاطر این دلیل تلاش کردن برای افزایش اعتماد به نفس اهمیت پیدا می کنه.

پیشنهاد ما: درمان اعتماد به نفس پایین

 

حرف آخر

نقش اعتماد به نفس در موفقیت: چند بار به خودتون گفتین که نمی تونین ؟ با دادن افکار های مثبت به مغزتون و خودباوری دادن به خودتون شما فضایی برای افکار منفی باقی نمیذارین. داشتن اعتماد به نفس و همینطور خودباوری نقش مهمی رو تو زندگی هر انسانی داره چون همچین آدمی علاوه بر پیشرفت و موفقیت، از موقعیت های جدید و ملاقات کردن با آدم های جدید هراس نداره و راحت می تونه خواسته هاش رو بگه و نتیجه ی دلخواه رو هم کسب کنه.

کلا اعتماد به نفس فقط به این نیستش که شما رو به روی آینه قرار بگیرین و از زیباییتون لذت ببرین. چرا که همه ی جوانب زندگی تحت تاثیر روحیه ی خودباوری هستش. پس اونو دست کم نگیرین. “وقتی شما افکار منفیتون رو با افکار مثبت جایگزین کنین، نتیجه های مثبتی رو کسب خواهین کردش.” ( وایل نلسون )

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3630
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد نقش اعتماد به نفس در موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.