روش پاک کردن سم های ذهنی

242 بازدید

روش پاک کردن سم های ذهنی : در این بخش از مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که به بررسی یکی از دغدغه های ذهنی بپردازیم.همه ما در طول روز افکاری را در سرمان می پرورانیم. مشغله های ذهنی می تواند منجر به ایجاد دغدغه هایی در ذهن شود. این نیز خود عاملی برای تولید سموم ذهنی می شود. حال قصد داریم که به روش پاک کردن سم های ذهنی اشاره ای داشته باشیم.

پاکسازی ذهن و روح

هنگامی که ورودی افکار ما زیاد می شود. اگر چنان چه این افکار را مدیریت نکنیم، نوعی آشفتگی ذهنی برای ما ایجاد می شود که قسمتی از تمرکز ما را به خودش اختصاص می دهد. اگر بخواهیم که این تمرکز را مجددا به خودمان برگردانیم، باید روش پاک کردن سم های ذهنی را بیاموزیم. اگر که بتوانیم کنترل تفکراتمان را در دست بگیریم، افکار منفی را از خود دور کنیم و تولید تفکرات سمی را از خود دور کنیم، می توانیم عادت تفکر درست را در خودمان پرورش دهیم.

 

سلامت جسم را دست کم نگیر

سلامت جسم می تواند بطور ویژه ای روی سلامت روح تاثیر بگذارد، خواب خوب ، تغذیه مناسب و دوری از خوردن غذاهای کاذب، ترک سیگار و دخانیات، ورزش کردن می تواند انرژ ی منفی را از شما کم کرده و به انرژی و احوالات مثبت شما اضافه کند. ورزش و اهمیت به سلامت جسم باعث می شود که  شادابی بدن شما بالاتر برود. به جای نوشیدن نوشیدنی های گازدار با قند بالا حتما نوشیدن چند لیوان آب را در برنامه خود بگنجانید.

چگونگی سم زدایی ذهن و جسم

کارهایی که دوست دارید را انجام دهید

یک روش   پاک کردن سم های ذهنی این است که به انجام کارهایی مشغول شوید که آن ها را دوست میدارید و از انجام آن ها احساس خوبی دارید. شاید گوش کردن چند دقیقه موزیک در طی روز همراه با پیاده روی، دویدن دور یک پارک، کشیدن یک نقاشی ، درست کردن یک قهوه برای خود و دوستانتان و … زمانی که شما مشغول کارهایی می شوید که دوستشان دارید، از دیگر افکار هر چند منفی جدا می شوید و لحظاتی را با آسودگی و همراه با لذت می گذرانید. پیشنهاد می کنیم مقاله ی ” مثبت اندیشی در زندگی ” را مطالعه کنید.

چگونه افکار پلید را از خود دور کنیم

پیشنهاد ما : طوفان فکری چیست؟

خواب کافی داشته باشید

حتما به اندازه کافی بخوابید. این یک روش پاک کردن سم های ذهنی می باشد. هنگامی که خواب کافی نداشته باشید، روز خود را با کج خلقی و خستگی آغاز می کنید. در ابتدای روز انرژ ی کافی ندارید و افکار منفی به سمت شما روانه می شوند.  مطابقا نمی توانید برنامه هایی که برای روز خود داشتید را به درستی و با کیفیت اجرا کنید و تا پایان روز خود به همین منوال پیش برود.

 

از استرس دوری کن

همه ما در طی روز دچار استرس هایی می شویم و این استرس ها باعث ایجاد مشغله و درگیری ذهنی می شود. برای این که بتوان این استرس را کنترل کرد باید بتوانیم تا حد ممکن از استرس ها دوری کنیم یا اثرات آن را در ذهن خود کم کنیم.  می توانیم درباره استرس های خود با دیگران حرف بزنیم و یا آن ها را بنویسم. نوشتن نیز یکی از راه هایی است که با فکری ما را کم می کند.

صحبت کردن با دیگران درباره مشغله ها و دغدغه هایی که داریم نیز باعث می شود که علاوه بر راهکارهایی که به ذهن خودمان می رسد، از نظرات و پیشنهادات یگران نیز استفاده کنیم و برای حل مشکلاتمان راهکارهایی مختلف در دست داشته باشیم.

 

به اطرافتان نظم ببخشید

همان گونه که خانه تکانی به ما احساس خوب آرامش می دهد، نظم و بی نظمی محیط نیز می تواند بر روی ذهن اثر گذار باشد. زمانی که به محیط، تلفن همراه ، حتی کامپیوتر خود نظم می دهیم ذهنمان از شلوغی کمتر می شود. نظم بخشیدن به هر چیزی که با آن سرو کار داریم یک روش پاک کردن سم های ذهنی می باشد. حتما این راهکار را امتحان کنید و تاثیر آن را بر روی عملکرد خود ببینید.

فرضا در حال کار کردن با سیستم خود می باشید و دور و اطرافتان نامرتب است، در حالی که روی میز پر از وسیله و روی صندلی لباس هایتان قرار دارد. زمانی که اطراف خود را از شلوغی کم کنید بنابراین عوامل حواس پرتی شما کم می شود.


سم زدایی ذهن از افکار منفی

کلام آخر

در این مقاله خواندیم که چگونه با روش پاک کردن سم های ذهنی برای بهبود شرایط خود استفاده کنیم . سم های ذهنی تفکرات و احساساتی هستند که می توانند در طی روز به سراغمان بیایند و رشته کار را از ما بگیرند. بنابراین فراموش نکنید که این افکار می تواند برای هر شخصی به وجود آید اما در نهایت این ما هستیم که می توانیم آن ها را کنترل کنیم و با انجام روش هایی احساسات مثبت را در خود تقویت کنیم.

سم های ذهنی می توانند هم از عوامل بیرونی و محیطی نشات بگیرند و هم ریشه ذهنی داشته باشند. امیدواریم از این مقاله استفاده کافی را برده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5078
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد روش پاک کردن سم های ذهنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.