تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش

453 بازدید
تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش

تاثیر شکر گزاری در رسیدن به آرامش: در این بخش از سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که به تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش اشاره داشته باشیم. همانطور که در مقاله ” قانون جذب چیست؟ ” گفته شد که شکرگزاری بالاترین ارتعاش را در کائنات دارد.

 

انسان و شکرگزاری

اصولا انسان ها این گونه اند که بیشتر به کاستی ها و کمبود ها توجه می کنند تا اینکه به داشته های خود توجه کنند اما باید این را بدانید شما بسیاری از نعمات را در زندگی خود دارید که متوجه حضور آن ها نیستید و گمان می برید که چون آن ها از ابتدا بوده اند بنابراین جزیی از شما هستند و نیاز به شکرگزاری نیست، اما این مهم است که بدانید بسیاری از افراد شاید از آن بهره مند نباشند. به مرور زمان ثابت شده است که شکرگزاری باعث ایجاد حس و حال مثبت و ایجاد انرژی در فرد می شود. افراد شکرگزار نیز از افرادی که شکرگزاری نمی کنند به مراتب شادترند.

تاثیر شکرگزاری در موفقیت، سلامت، آرامش

شکرگزاری یعنی؟

شکرگزاری یعنی اینکه شما بابت چیزهایی که دارید قدردان هستید و بابت داشته های خود شاکر هستید و چه کاری با ارزش تر از اینکه شما از خالق خود بابت چیزهایی که به شما بخشیده قدردان باشید و انرژی مثبت را روانه زندگی خود کنید. در اینجا تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش را احساس می کنید زیرا شما سرشار از حس خوب می شوید. شما را دعوت به خواندن مقاله ی ” شکرگزاری در قانون جذب ” می کنیم.

 

تاثیر شکرگزاری کردن

اما از تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش باید این نکته را ذکر کرد که  شکرگزاری باعث می شود هورمون شادی در انسان شروع به فعالیت کند و این به مرور سبب می شود که شادی درون ما ریشه بدواند و ما را به انسان شادتری تبدیل کند. پس سعی کنید در روز زمانی را حتی کوتاه به شکرگزاری اختصاص دهید و در مورد چیزهایی که دارید بیندیشید و بابت آن ها شاکر باشید.

 متن شکرگزاری برای موفقیت

فشار زندگی

تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش: فشار زندگی و مشکلات افراد باعث می شود که در طول روز دچار مشکلاتی شوند و غرق در افکار و موانع شوند. شکرگزاری در طی روز و اختصاص دادن زمانی برای شکرگزاری باعث می شود که دقایقی از این تفکرات و فشارها رها شوید و ذهنتان آرام گیرد. این نیز تاثیرشکرگزاری در رسیدن به آرامش را به شما نشان می دهد. شکرگزاری به شما این امکان را می دهد که با خالق خود رابطه نزدیکی ایجاد کنید و خود را به پروردگار نزدیک تر بدانید. زیرا با زبان شکرگزاری شما با او سخن می گویید و بابت نعماتی که داده است او را سپاس می گویید.

 

رابطه انسان و خالق

از آنجایی که تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش را تا حدودی متوجه شدیم، بهتر درک کردیم که رابطه انسان با خالق، خداوند می تواند بسیاری از تنش ها و نگرانی ها را کاهش دهد. ذهن ما را آرام کند و ناشکری را از خود دور کنیم و در عوض آرامش را تجربه کنیم. دائما به نقص های خود توجه نکنیم و خود را ناقص و ناکافی نبینیم بلکه به داشته هایمان بیندیشیم تا به خواسته های بیشتری برسیم.

 

تبدیل افکار به اجسام

همانطور که در قانون جذب گفته شده است، افکار تبدیل به اجسام می شوند. شما هر چقدر که روی مسئله ای تمرکز داشته باشید و بیندیشید آن را جذب خواهید کرد. اگر مدام به کمبود و کاستی ها بیندیشید بنابراین کمبود ها را جذب می کنید اما توجه داشته باشید که تفکر به داشته ها در واقع مسیر را برای جذب دیگر خواسته ها به روی شما باز می کند و شکر نعمت، نعمت را بر شما می افزاید.

پس بر داشته ها و چیزهای دیگری که میخواهید داشته باشید تمرکز داشته باشید تا آنها به سمت شما بیایند. به عبارت کلی سعی کنید گله و شکایت نکنید و جریان های شادی و مثبت را به روی خود نبندید تا زندگی بهتری داشته باشید.

شکرگزاری و قانون جذب

قدردانی و تشکر

قدردانی و تشکر در زندگی روزمره نیز می تواند از شما انسان خوش برخورد و بسیار فروتنی بسازد چرا که هنگامی که از افراد در قبال کارهایی که برای شما کرده اند و یا لطف هایی که به شما داشته اند سپاسگزار باشید، آن ها متوجه می شوند که شما قدردان زحمات آنها بوده اید و از کمک هایشان به شما دریغ نمی کنند.

قدردانی به روح شما نور می بخشد و شما را هشیارتر و بیدارتر می کند نسبت به هر آنچه که دارید و قصد دارید که بدست آورید. شکرگزاری پیام هایی را به ناخودآگاه شما ارسال می کند و آن را به کائنات ارسال می کند. از آنجایی که جهان نداهای ما را پاسخ می دهد باید نسبت به پیام هایی که میفرستیم آگاه باشیم. تشکر و شکرگزاری یک انرژی را ساطع می کند و این انرژی به طریق مثبت به شما باز می گردد.

 

برای شکر گزاری چه باید کرد؟

برای شکرگزاری می توانید دفترچه ای را مخصوص شکرگزاری خود انتخاب کنید و از داشته هایتان بنویسید و بابت آن ها سپاسگزار باشید. در روزهای بعدی نیز همین کار را تکرار کنید و اجازه دهید که معجزات شکرگزاری در زندگی شما جاری شود. شما با اختصاص یک دفتر و زمان کوتاه به خود تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش را تجربه خواهید کرد. پیشنهاد ما مطالعه مقاله ی ” قانون جذب برای رسیدن به خواسته ها ” می باشد.

برداشت و نتیجه ای که شما از این کار می گیرید بسیار عالی و شگرف خواهد بود. شاید در ابتدا کاری ساده و بیهوده آن را بپندارید اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که اینگونه نیست و این کار به نوعی برای شما یک سرمایه گذاری محسوب می شود.

باید بدانید که همیشه چیزی برای تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش وجود دارد فقط کافیست که به آن ها دقت کنید. خانواده، دوستان، دستان و پاهایی که حرکت می کنند، چشمانی که می بینند، بویی که استشمام می کنید، مزه ای که می چشید، صداهایی که می شنوید ، لبخندی که بر لب دارید و اشکی که از شوق می ریزید همه اینها می تواند نشانه ای از حضور نعمات خدا در زندگی شما باشد.

 تکنیک شکرگزاری

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که تاثیر شکر گزاری در رسیدن به آرامش را برایتان شرح دهیم تا از نتایج آن غافل نباشید و در زندگی خود آن را بکار ببرید و هم نعمات بیشتری را به زندگی خود روانه کنید و هم بابت داشته هایتان شاکر باشید. از گذشته گفته اند که شکر نعمت نعمتت افزون کند از همین رو میتوان به معجزه شکرگزاری پی برد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3193
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر شکرگزاری در رسیدن به آرامش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.