سرگذشت امید عباسی ( آتش نشان فداکار )

20 بازدید
سرگذشت امید عباسی ( آتش نشان فداکار )

سرگذشت امید عباسی ( شهید آتش نشان فداکار ) : در این بخش از وب سایت نوک قله به سراغ سرگذشت و زندگی نامه ی یکی دیگر از افراد فداکار ایرانی رفته ایم.این فرد فداکار نامی به اسم امید عباسی دارد که یک آتش نشان به یاد ماندنی برای ما شده است.

 

معرفی امید عباسی

امید عباسی یک مامور آتش نشان فداکار است که در سال 79 به استخدام سازمان آتش نشانی در آمده بود.او که متولد 19 مرداد ماه سال 1357 بود حالا در 25 اردیبهشت سال 1392 بر اثر مرگ مغذی حاصل از دودزدگی شدید جان خود را فدای دختر 9 ساله کرده است!

شاید فداکاری و چهره ی یک آتش نشانی که ماسک خود را درآورده است و به روی صورت پسر یا دختر بچه ای گذاشته است را در فیلم ها و کتاب ها دیده ایم اما مردان غیور ایرانی همگی در این مواقع جان خود را فدا کرده اند مثلا در دوران جنگ 8 سال دفاع مقدس بارها دیدیم که در زمان شیمیایی شدن رزمندگان ماسک های خود را به افراد عادی میداند و این ناموس پرستی و غیرت ایرانیان را نشان می دهد.حال هنوز هم بعد از جگ فداکاران زیادی همچون امید عباسی وجود دارند. در سرگذشت امید عباسی آتش نشان فداکار میخواهیم به کار فوق العاده ی او بپردازیم.

 

روز نجات ریحانه

امید عباسی در ایستگاه 68 آتش نشانی تهران مشغول به کار بود که در ظهر روز سه شنبه 25 اردیبهشت 1392 آژیر خطر و گزارش آتش سوری به صدا در می آید.امید عباسی به همراه همکاران خود به آپارتمانی در غرب بزرگراه همت که فقط یک واحد آن یعنی طبقه 10 دچار حریق شده بود اعزام شدند.امید عباسی و همکاران بعد از ورود به واحد متوجه دودزگی شدید حاصل از آتش شدند که امکان مهار آن بسیار دشوار بود با این حال امید عباسی به دل آتش زده و متوجه وجود دختر بچه ای 9 ساله می شود او که نامش ریحانه است از ترس زیاد به فکر پرتاب کردن خود از طبقه ی دهم ساختمان به پایین افتاده بود.امید عباسی با دیدن این صحنه با غیرت و فداکاری بسیار ماسک ایمنی شیمیایی خود را درآورده و به صورت ریحانه ی 9 ساله می زند تا او را به محلی امن منتقل کند.

تا اینکه ریحانه را نجات داده و خود در اثر دودزدگی شدید راهی بیمارستان می شود.به 24 ساعت نمی کشد که امید عباسی به مرگ مغذی دچار شده و به درجه ی شهادت نائل میگردد.ما در این کشور امید عباسی های بسیاری داریم که هر یک ما را شرمنده ی فداکاری ها و وفاداری هایشان میکنند.

 

فداکاری امید عباسی حتی بعد از مرگ

برخی از افراد را گویا خداوند گلچین میکند و آنها افرادی هستند که سعی دارند حتی بعد از مرگ هم نام خود را جاویدان کنند.در سرگذشت امید عباسی به داشتن کارت اهدای عضور هم باید اشاره کنیم او بعد از مرگ مغذی و با داشتن کارت اهدای عضو تواسنت 7 عضو از بدنش را در بدن 7 بیمار پیوند دهد.او حالا وجودش هم چنان حس میگردد.

شهید امید عباسی درسی از زندگی ، عشق ، فداکاری ، انسان دوستی و اخلاق را به همه ی ما داده است.امید است از چنین افرادی سال ها یاد شود تا درس مردانگی را بیاموزیم.

امید عباسی بعد از شهادت توسط مسئولین و افراد سمت دار و هم چنین بازیکنان فوتبالی همچون مسعود شجاعی تقدیر شد اما هم چنان دوست داریم سال ها از چنین افرادی و حتی آتش نشانان دیگری همچون آتش نشانان حادثه ی پلاسکو تقدیر گردد تا از یاد نروند.هم چنین شما میتوانید سرگذشت و بیوگرافی افراد موفق ایران و جهان را در سایت ما مشاهده نمایید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5412
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد سرگذشت امید عباسی ( آتش نشان فداکار )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.