سرمایه گذاری روی خود

273 بازدید
سرمایه گذاری روی خود

سرمایه گذاری روی خود: بسیاری از ما انسان ها در طول زندگی خود در بسیاری از ابعاد زندگی سرمایه گذاری می کنیم و اما سرمایه گذاری روی خود را فراموش می کنیم، غافل از اینکه سرمایه گذاری روی خود به مرور بیش از دیگر سرمایه گذاری ها برای شخص ماندگار است.

در ادامه با همراه شوید تا این راه و روش را یاد بگیریم.
تا بحال به این فکر کرده اید که سرمایه گذاری تنها مربوط به پول و اموال مربوط نمی شود و سرمایه گذاری روی خود چیزی فراتر از این مسائل است؟ شما سرمایه گذاری روی شخص را چگونه ارزیابی می کنید؟ در واقع اگر بخواهیم تعریفی ساده از سرمایه گذاری روی خود را ارائه دهیم ، باید بگوییم که زمانی که شما روی سلامتی، رفاه، شغل، مهارت ها، موفقیت ها و در نتیجه ی آن بدست آوردن دستاوردها تمرکز می کنید و برای آن تلاش می کنید در واقع روی خودتان سرمایه گذاری کرده اید.

در واقع تاثیر سرمایه گذاری روی خود در آینده شخص نمود بیشتری پیدا می کند و زمانی که فرد به خواسته ها و یا موفقیتی می رسد، تاثیر سرمایه گذاری دیروزش را به وضوح مشاهده می کند. این سرمایه گذاری می تواند در هر جنبه ای باشد که فرد بتواند در آینده روی آن حساب کند.

پس انداز داشته باشید

تامین رفاه و آسایش برای آینده می تواند یکی از راه های سرمایه گذاری روی خود باشد. پس انداز یکی از این راه ها است. زمانی که شما بعنوان نیروی فعال در جامعه مشغول به کار هستید نیاز است که به فکر پس انداز برای آینده نیز باشید. بنابراین یک حساب یا صندوق داشته باشید که بتوانید همیشه مقداری از در آمد خود را در آن ذخیره کنید. پیشنهاد ما مطالعه مقاله : راه های سرمایه گذاری با پول کم


اهمیت سرمایه گذاری روی خود
به سلامتی خود اهمیت دهید

اهمیت به سلامت جسم و روح نیز یک نوع با ارزش از سرمایه گذاری روی خود می باشد. تغذیه سالم، ورزش و فعالیت و … سبب می شود که سبک زندگی سالم برای شما تبدیل به یک عادت مثبت شود و از مشکلاتی مانند چاقی، افسردگی، بیماری های عروقی و … دوری کنید. فعالیت و تحرک می تواند به سلامت روح و جسم شما کمک بسیار زیادی کند.

خواب کافی داشته باشید

خواب خوب هم نوعی سرمایه گذاری روی خود است که باعث تاثیر مثبت در سلامت جسم می شود. کم خوابی و بی خوابی می تواند عملکرد مغز شما را کاملا تحت تاثیر قرار دهد و روز بعد کاملا احساس خستگی و فرسایشی کنید. این کم خوابی باعث می شود که دیگر در طی روز تمرکز و بازده نداشته باشید و احساس حواس پرتی کنید، مخصوصا زمانی که کاری داشته باشید که نیازمند به توجه و تمرکز بالا باشد که شما از آن برخوردار نباشید.کم خوابی می تواند مغز را پیر کند. خواب استاندارد باید بین 7 تا 8 ساعت باشد.


پرسودترین بیزینس ها
تجربه کسب کنید

حتما در اطراف ما کسانی هستند که چه در مسیر زندگی ، حرفه و شغل، درس و… تجربه های زیادی را کسب کرده اند.استفاده از تجربه های این افراد نیز یکی از روش های سرمایه گذاری روی خود است. گاهی استفاده از این تجربه ها سبب می شود که ما دچار اشتباهات مشابه آن ها نشویم. پیشنهاد می دهیم از مقاله ی بهترین سرمایه گذاری در ایران دیدن فرمایید.

مهارت بیاموزید

آموختن یک مهارت یا پرورش یک استعداد نوعی سرمایه گذاری روی خود است. آموختن یک زبان جدید، موسیقی، نقاشی، مهارت های نرم افزاری و هر چیز دیگری که به آن علاقمند باشید و یا در آن دارای استعدادی باشید می توانید با پرورش آن هم برای آینده خود مسیری ایجاد کنید و هم در شاخه مورد علاقه خود در حال یادگیری و پیشرفت باشید که این باعث ایجاد انگیزه و شوق برای یادگیری بیش تر می شود.

روابط مثبت ایجاد کنید

داشتن دوستان و خانواده ای که بتوانید با آنان زمان خود را سپری کنید، برایشان وقت بگذارید و حرف بزنید و مسائل خود را در میان بگذارید علاوه بر اینکه به شما حس خوشایندی می دهد، سبب می شود که با ایجاد روابط جدیدتر و گسترش این حلقه روابط شما دوستان جدیدتری پیدا کنید و این روابط جدیدی که ایجاد می کنید در واقع سرمایه گذاری روی خود می باشد و باعث می شود در آینده نیز افرادی که آنها را دوست دارید و از معاشرت با آن ها لذت می برید.


چگونه روی خودم کار کنم
برای خود زمان بگذارید

زمانی که برای خود وقت می گذارید و کارهایی که دوست دارید را انجام می دهید در واقع نوعی سرمایه گذاری روی خود را انجام می دهید. در واقع شما برای سلامت روح خود زمان می گذارید و فعالیت های مثبتی مانند: کتاب خواندن، فیلم دیدن، معاشرت با دوستان، تفریح و پیک نیک ، پیاده روی و … را انجام می دهید.

مسئول کارهای خود باشید

در واقع هنگامی که بدانید شما مسئول زندگی خود هستید، سرمایه گذاری روی خود را آغاز می کنید. زیرا در نهایت شکست ها و موفقیت ها به خودتان ختم خواهد شد و نتیجه تلاش ها و برنامه ریزی های خودتان خواهد بود. با دانستن این نکته که هرچیزی را که دارید و ندارید نتیجه کار و تلاش خودتان است، واقع بینانه تر برای زندگیتان تلاش خواهید کرد و برای بهتر شدن آن سعی خود را بکار می گیرید و عواقب تصمیماتتان را می پذیرید.


چگونه سرمایه گذاری کنیم
کار جانبی را فراموش نکنید

یک راه دیگر برای سرمایه گذاری روی خود، این است که در کنار شغلی که دارید، سعی کنید که روی کار و حرفه ای سرمایه گذاری کنید و آن را بیاموزید تا به گونه ای باشد که بتوانید در آینده نیز از آن پول در بیاورید و یا در کنار شغل خود و یا بعنوان شغل اصلی خود آن را ادامه دهید. ماجراجو باشید و برای موفقیت بیش تر خود تلاش کنید. قطعا نتایجی که بدست می آورید، خستگی را از تن شما در می آورد.

کلام آخر

در این بخش از سایت موفقیت نوک قله سعی کردیم که راه های سرمایه گذاری روی خود را بررسی کنیم و بدانیم که تمرکز روی هر یک از آن ها چگونه برای ما بازده ایجاد خواهد کرد. سرمایه گذاری روی خود در واقع هر عملی می باشد که در نتیجه ی آن عواملی مانند: رفاه ، حرفه و شغل ، درآمد بیشتر، سلامت جسم و روح ، پرورش استعداد و کسب مهارت و هر عامل دیگری که منجر به رشد و پیشرفت ما شود، را بدست آوریم.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=4781
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد سرمایه گذاری روی خود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.