راه های سرمایه گذاری با پول کم

423 بازدید
راه های سرمایه گذاری با پول کم

راه های سرمایه گذاری با پول کم: در این بخش از سری مقالات نوک قله قصد داریم که به راه های سرمایه گذاری با پول کم اشاره کنیم. با توجه به تحولات اقتصادی و تحریم ها، افت شدید و روزانه ارزش پول، معیشت و گذران زندگی افراد را با سختی هر چه تمام تر مواجه کرده است. طبعا در این اوضاع سرمایه گذاری با مبالغ بالا نیز برای افراد سخت خواهد بود و افراد به دنبال راه های سرمایه گذاری با پول کم هستند.

در ابتدا شاید این گونه فکر کنید که سرمایه گذاری با پول کم ممکن نیست و شاید نتوانید در این مسیر گام بردارید. اما با  این طرز فکر احتمالا هیچوقت نتوانید سرمایه ای را برای خود دست و پا کنید و با این تفکر که سرمایه کم بدرد نمی خورد. اندک پول خود را نیز از دست بدهید. پیشنهاد ما: بهترین سرمایه گذاری در ایران

اما برای شروع همیشه باید از نقطه ای آغاز کرد و این پول را به مرور افزایش داد باید دقت کنید که قدم در مسیری بگذارید که پول و سرمایه شما را در معرض ریسک و خطر قرار ندهد. این که اندوخته خود را بدون فکر و غیر منطقی و در جایی نا مطمئن سرمایه گذاری کنید نتیجه زحمات شما را پوچ می کند. حال که به اهمیت این مسئله و لزوم کسب دانش و سواد در بخش های تخصصی سرمایه گذاری پی بردید، در ادامه چند راهکار را مرور می کنیم.

 

بانک

بانک های مطمئن یکی از راه های سرمایه گذاری با پول کم است. می توانید از طریق ایجاد حساب بلند مدت، مبلغی را به بانک بسپارید و از سود بانکی استفاده کنید. بانک ها معمولا با سپرده های شما در زمینه های مختلف مثل ساخت و ساز یا دادن وام به افراد دیگر سرمایه گذاری می کند و از با سودی که خودش بدست می آورد شما را نیز در این سود شریک میکند و می پردازد.

البته درصد سودی که بانک ها می پردازند ممکن است متفاوت باشند بنابراین سعی کنید در هر کدام که ایمن تر است و سود بیشتری را برای شما دارد سرمایه گذاری کنید. اما افزایش نرخ تورم سالانه و سود بانکی همانطور که بررسی شده سود چندانی برای افراد نداشته است و یا نهایتا ارزش پول را حفظ کرده است.

سرمایه گذاری با پول کم در بورس

طلا-سکه

با اینکه بازار طلا و سکه نیز از نوسانات بی نصیب نیست اما در ایران خرید طلا و سکه و سرمایه گذاری از این طریق از گذشته مرسوم بوده است و تاکنون نیز ادامه دارد. اما بهرحال طلا کالای با ارزشی است که ارزش خود را طی زمان از دست نمی دهد. پس می توانید با خرید طلا یا سکه پول خود را از این طریق ذخیره کنید. اما این نکته را در نظر داشته باشید که مواردی نیز مانند اجرت هست که اضافه بر خرید از شما دریافت می شود.

 سرمایه گذاری با پول کم در ارز دیجیتال

بورس

سرمایه گذاری در بورس در صورتی پیشنهاد میشود که در این مقوله کاربلد باشید و یا به آدم کاربلدی آن را بسپارید. بورس نیز یکی از راه های سرمایه گذاری با پول کم است که میتوانید با مبالغ متغیر وارد آن شوید . شما در بازار بورس میتوانید به خرید و فروش سهام های مختلف بپردازید و با فروش آنها به سود برسید. اما باید دقت کنید که بازار بورس نیز افت و خیزهای خودش را دارد و سهام های کم ریسک تر را انتخاب کنید و سرمایه خود را در معرض ریسک قرار ندهید.

به همین خاطر گفته می شود که بازر بورس برای کسانی که از آن سر در نمیاورند میتواند خطر آفرین باشد زیرا توانایی تحلیل در این بازار را ندارند و بورس نیز مانند بسیاری از شاخه ها نیاز به دانش و سواد دارد. همانگونه که تحریم ها و کاهش ارزش پول ملی بر همه حوزه های اقتصادی تاثیر می گذارد، بورس نیز از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است طبق شرایط و پیش بینی های افراد پیش نرود.

 سرمایه گذاری با پول کم و سود بالا

ارز دیجیتال

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری با پول کم ارزهای دیجیتال است که در سال های اخیر رونق زیادی گرفته است. برای آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال می توانید مقاله ” سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ” را نیز مطالعه کنید. بازار ارز دیجیتال که بر بستر دیجیتالی و رمزنگاری قوی در شبکه به وجود آمده است. رمز ارزها معمولا امنیت بالایی دارند که این باعث شده افراد زیادی را به سمت خودش جذب کند. اما برای فعالیت در این حوزه و خرید و فروش و یا ترید نیاز به سواد و دانش در ین زمینه دارید تا متحمل ضرر نشوید.

 

صندوق های سرمایه گذاری

از دیگر راه های سرمایه گذاری با پول کم همین صندوق های سرمایه گذاری است که معمولا میزان سود بیشتری نسبت به بانک ها دارند و برای کسانی که نمی خواهند روی سرمایه خود ریسک انجام دهند این نوع سرمایه گذاری گزینه مناسبی هست. اگر قصد دارید که به سراغ صندوق های سرمایه گذاری بروید، پیش از آن تحقیقات لازم را داشته باشید تا در صندوق های مطمئن سرمایه گذاری کنید.

راهکارهایی که در بالا گفته شد تعدادی از راه های سرمایه گذاری با پول کم بود. اما قطعا راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید جهت سپردن سرمایه خود به آن اقدام کنید. دیگر مسئله این است که اگر به سرمایه گذاری و راه و روش های آن علاقه مند هستید حتما به سراغ سرگذشت سرمایه گذاران بزرگ بروید و مقاله ” سرگذشت وارن بافت ” و ” سرگذشت رابرت کیوساکی ”  را نیز مطالعه کنید.

 روش های سرمایه گذاری

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم که به بررسی راه های سرمایه گذاری با پول کم بپردازیم. با توجه به شرایط و موقعیتی که کشور ما طی سالیان اخیر داشته است و تحریم های سنگینی که ریسک سرمایه گذاری را بالا برده است سرمایه گذاری چندان آسان نبوده و برای شروع یک سرمایه گذاری باید همه جوانب را در نظر بگیریم که سرمایه خود را به خطر نیندازیم. علاوه بر آن دانش و سواد سرمایه گذاری در بخش های تخصصی مانند بورس، ارزهای دیجیتال و … نیز امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=2912
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد راه های سرمایه گذاری با پول کم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.