فرمول صرفه جویی و پس انداز درست

243 بازدید
فرمول صرفه جویی و پس انداز درست

فرمول صرفه جویی و پس انداز درست: در این بخش از مقالات سایت موفقیت نوک قله قصد داریم که به موضوعی مهم در حوزه اقتصادی که یکی از مهم ترین موضوعات مهم برای زیست بشر می باشد، اشاره کنیم. بنابراین شاید برای شما نیز که دخل و خرجتان با هم همخوانی ندارد، فرمول صرفه جویی و پس انداز درست کمک کند تا بتوانید هزینه های خود را کنترل کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا گزینه های پیشنهادی را بررسی کنیم.

در دنیای امروز که با تورم بی سابقه و افزایش هزینه ها رو به رو هستیم ، طبیعتا به مشکلات اقتصادی بیشتری نیز بر میخوریم و حتی با وجود در آمد ماهیانه نیز  در انتهای ماه باز با مشکل مواجه می شویم. بنابراین در چنین شرایطی نیاز داریم تا راهی پیدا کنیم که بتوانیم این مشکل را حل کنیم که هر کدام را به اختصار بررسی می کنیم:

 

هدف گذاری کنید

یکی فرمول صرفه جویی و پس انداز درست هدف گذاری می باشد. برای خودتان اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید.یعنی مشخص کنید که هدفی دارید که برای آن تلاش می کنید. سعی کنید اهدافی را تعیین کنید که دست یافتنی تر باشند. این گونه باعث می شود که انگیزه شما بیش تر شود و متناسب با اهدافتان پس انداز کنید.


بهترین راه پس انداز خانم خانه دار

خرج هایتان را یادداشت کنید

خرید هایی که در طول یک ماه و هزینه هایی که لازم است صرف کنید را برآورد کنید . سعی کنید. سعی کنید هزینه هایی که بصورت روزمره در طی ماه برای شما پیش می آید (حتی خرید قهوه ، روزنامه و …) را نیز به این لیست اضافه کنید تا در پایان ماه صورت حساب دقیقی از مخارج خود را داشته باشید و بدانید که در طی ماه چه مقدار از پول خود را باید به آن اختصاص دهید.

 

هزینه های اضافی را کم کنید

دیگر فرمول صرفه جویی و پس انداز درست، این است که هزینه های غیر ضروری را کم کنید. یا حتی می توانید لیستی تهیه کنید که در آن شرح موارد غیر ضروری شما نوشته شده باشد و در نهایت محاسبه کنید و ببینید چه مقدار از پول شما به این موارد اختصاص پیدا می کند.  آیا می دانید بهترین سرمایه گذاری در ایران چیست؟

 

 پس انداز کردن

پس انداز کردن یکی از راه هایی است که به شما کمک می کند تا مبلغی را برای خود جمع کنید تا بتوانید با استفاده از آن به عملی شدن برنامه هایتان کمک کنید. با فرض اینکه شما بتوانید هر ماه 20 درصد از درآمد خود را پس انداز کنید، می توانید سرمایه کوچک خود را افزایش دهید. در صورتی که می خواهید با این پس انداز خود کار کنید، می توانید آن را حتی در صندوق های کوچک سرمایه گذاری کنید تا بتوانید ارزش پول خود را نیز تا حدودی حفظ کنید. توجه داشته باشید که سرمایه خود را در مسیرهای پر ریسک که امکان از دست رفتن پولتان وجود دارد، صرف نکنید.


جدیدترین روش پس انداز

آموزش ببینید

یک فرمول صرفه جویی و پس انداز درست، این است که در حوزه سرمایه گذاری، مدیریت مالی و … آموزش ببینید. همان طور که بسیاری از بزرگان این حوزه ما را به این کار سفارش کرده اند. این کار باعث می شود هم راه های کنترل هزینه ها را بیاموزید و هم یاد بگیرید که چگونه پس انداز کنید و پول خود را افزایش دهید.

 

فرمول 20-30-50

فرمول 20-30-50 توصیه ی سالی کراچک، یکی از مدیران سابق وال استریت است. او این فرمول را ارائه کرده است تا به افراد کمک کند تا چه میزان از در آمد خود را خرج کنند و چه مقدار از آن را پس انداز کنند. به گفته ی کراچک 50 درصد از پول شما باید صرف برطرف کردن نیازهایتان شود و امور ضروری خودتان را با آن برطرف کنید. 30 درصد دیگر از از پول و در آمد شما صرف تفریحات و کارهای غیر ضروری شما می شود. این کارها می تواند شامل، رفتن به رستوران و کافه، سفر، بیرون رفتن با دوستان و … باشد.

در واقع این ها کارهایی هستند که شما از انجام آن ها لذت می برید. او همچنین توصیه می کند که شما می توانید به جای این کار این پول را صرف آموزش و یادگیری حرفه ای صرف کنید و هم چنین سفر را نیز در برنامه خود بگنجانید(چیزهایی که برای شما تجربه ای باشد نه اینکه احساس لذت زودگذر باشد).  در نهایت 20 درصد باقی مانده به پس انداز اختصاص می یابد.

این 20 درصد پولی است که برای شما باقی می ماند و تصمیمی می گیرد که چه زمانی آن را خرج و صرف چه چیزی کنید. کراچک در این فرمول توصیه کرده است که در صورتی که برای شما سخت است که 20 درصد از پول خود را پس انداز کنید، پس از یک درصد شروع کنید و سپس این مقدار را بالا ببرید.


بهترین راه پس انداز ماهانه

پیشنهاد ما: سرمایه گذاری روی خود

کلام آخر

در این بخش از مقالات سایت نوک قله سعی کردیم که موضوع فرمول صرفه جویی و پس انداز درست را که یکی از موضوعات مهم افراد در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت مالی می باشد را مطرح کنیم. کنترل منابع مالی ، نیاز به شناخت دقیق از هزینه های خود در طی ماه و هم چنین دانش لازم برای است.

کسی که راه و روش های پس انداز، سرمایه گذاری، کاهش هزینه های بیهوده و … را بداند، می تواند بیش تر در این امر موفق عمل کند. وارن بافت، یکی از ثروتمند ترین افراد جهان نیز این توصیه را کرده است که افراد اموزش های لازم برای این کار را ببینند. مشخص کردن اهداف و برنامه  ها نیز شما را در این مسیر یاری می دهد. امیدواریم مقاله آموزنده ای برای شما بوده باشد.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=5035
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد فرمول صرفه جویی و پس انداز درست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.