مزیت های هدف گذاری

377 بازدید
مزیت های هدف گذاری

مزیت های هدف گذاری:  ما در سایت موفقیت نوک قله به موضوع هدف و تاثیرات آن پرداخته ایم. موقعی که هدفی رو انتخابش می کنیمش هدف گذاری ما هم شروع می شه و تا موقعی هم که به اون هدفی که انتخابش کردیم برسیم هدف گذاریمون ادامه داره. با این تعریف از موقعی که ما هدفی رو انتخاب می کنیمش و تا موقعی که بهش برسیم در حال هدف گذاری هستیم.

 

اهمیت هدف گذاری کردن در زندگی

شاید شما هم هر روز مطلب هایی رو درباره اهمیت هدف گذاری و برنامه ریزی تو اینترنت و همینطور شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام می بینین وقتی هم که این حجم از محتوا درباره این موضوع تولید میشه به این معنیه که هدف گذاری، میتونه از مهم ترین اتفاقاتی باشه که بهتره اونو انجامش بدیم.

 

هدف جهت شما رو تعیین می‌ کنه

مزیت های هدف گذاری: اینکه شما زمان بذارین و به این فکر کنین که تو زندگی چی می خواین بهتون حس هدفمند بودن رو میده برای مثال شما می تونین یه برنامه ریزی چند ساله بر اساس چیز هایی که می خواین تو زندگیتون داشته باشین و  ۵ سال آینده رو ببینین.

مزیت های هدف گذاری

مسئولیت پذیری رو بیشتر میکنه

زمانی که برای خودتون هدفی رو تعیین می کنین خودتون رو مسئول می دانین تا کار رو تمومش کنین. این تضاد کامل با زمانی هستش که شما کارها رو بر اساس یک هوی و هوس انجام میدین و مهم هم نیستش که اون ها رو کامل کنین یا خیر. این یادآوری های پشت سر بهتون میتونه کمک کنه تا بفهمین که اهمال کاری چیه و در نهایت هم بر تنبلی غلبه کنین پس هر موقع که یه هدف بلند مدت بهتون داده شد اونو به چندتا هدف کوتاه مدت تقسیمش کنین تا بتونین هر هفته یا حتی هر روز قسمت عمده ای از هدف بلند مدتتون رو کاملش کنین.

 مقاله در مورد هدف زندگی

مزیت های هدف گذاری در زندگی

 • هدف گذاری تو زندگی باعث ایجاد شدن انگیزه و همینطور انرژی در شما میشه
 • شرط لازم برنامه ریزی هست برنامه ی بدون هدف معنی نداره
 • به زندگیتون جهت و معنا میده
 • هدف گذاری باعث این می شه تا تمرکزتون روی فعالیت هاتون بیشتر شه
 • امکان اندازه گیری کردن پیشرفت و همچنین ارزیابی کردن عمکرد رو هم فراهم می کنه
 • باعث میشه تا اعتماد به نفستون بیشتر شه
 • هدف گذاری کردن احتمال رسیدن شما رو به موفقیت بیشتر می کنه
 • هدف‌گذاری انسان رو انعطاف پذیر می کنه

 

موقعی که در سایه‌ ی یک ساختار فکری هدفمندی قدم بر می داریم و چشم به هدف هم دوخته‌ ایم. اگه مانع ها و مسئله هایی سر راهمون سبز بشه به خاطر عشق و امیدی که برای لذت بردن از تحقق هدف هامون داریم خیلی منعطف عمل می کنیم و مسئله ها و مشکل ها رو پشت سر خواهیم گذاشتش.

مزیت های هدف گذاری

هدف باعث میشه تا کنترل بیشتری روی آینده داشته باشیم

تعیین کردن هدف باعث میشه که شما پشت فرمون زندگی بشینین و رانندگی کنین با نوشتن هدف ها شما به طور فعال، تایید می‌ کنین که تو زندگی چی می خواین و این اولین مرحله برای در دست گرفتن کنترل آینده زندگیتون هست. پیشنهاد ما مطالعه ی ” انتخاب هدف در نوجوانی ” می باشد.

 

اهمیت هدف گذاری از دیدگاه قرآن

مزیت های هدف گذاری:از دیدگاه قرآن مطلب هایی که گفتیم برای هدف های دنیایی بودش ولی ما باید برای هدف های اخروی خودمون هم برنامه ریزی داشته باشیم. از دیدگاه قرآن هدف ما باید جوری باشه که نه فقط به ما تو زندگی شخصی و دنیایی خودمون کمک کنه بلکه باید این امکان رو داشته باشه که برای آخرت هم ما رو آماده کنه. کمک کردن بهم دیگه و نشون دادن خدا در عمل هامون بهم دیگه می باشد.

نحوه صحیح هدف گذاری

اگه هدفی نداشته باشین

 • هیچ وقت زحمت اندازه گیری پیشرفت و همینطور نتیجه هاتون رو نخواهین کشید.
 • هیچ وقت به خودتون زحمت نخواهین داد تا دریابید که برای رسیدن به هدفتون باید چه تعداد تماس فروش داشته باشین.
 • نکته هایی برای تعیین کردن هدف های فردی
 • علاقه ی خودتون رو بشناسین
 • هدف هایی رو تعیین کنین که می تونین کنترلش کنین
 • آینده رو تصور کنین
 • هدف هاتون رو بنویسین

 

مزیت های هدف گذاری :فقط نباید درباره ی هدف هاتون تصویر سازی کنین بلکه باید یه قلم و کاغذ بردارین و اون ها رو بنویسین این کار باعث میشه که به هدف هاتون نگاه واضح تری داشته باشین و اون ها رو واقعی تر ببینین. همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله ی ” چگونه هدف گذاری کنیم؟ ” را مطاله کنید.

مزیت های هدف گذاری

مانع ها رو شناسایی کنین

مزیت های هدف گذاری : واقع ‌بینانه عمل کنین. تو این مسیر با چالش‌ هایی رو به رو خواهین شد به این فکر کنین که چه جور مشکل هایی بر سر راهتون قرار می گیره و اون ها رو یادداشت کنین. از مانع های احتمالی آگاهی داشته باشین که باعث این میشه تا تو طول مسیرتون مدیریت بهتری رو داشته باشین.

 

هدف ها و ایده ها تو چه حیطه هایی می تونه باشه ؟

 1. خانواده
 2. سبک زندگی
 3. کسب و کار
 4. اوضاع مالی
 5. سلامت جسمانی
 6. رشد معنوی
 7. اولویت بندی کردن

بعد از اینکه فکر هاتون رو کردین حالا نوبت می رسه که از بین مورد هایی که نوشته این اولویت اول، دوم و سوم خودتون رو در حیطه های مختلفی مشخصشون کنین. این کلا به زندگی و شرایطتون بستگی داره که کدوم مورد ها رو اول از همه شماره گذاری می کنین.

اگه هدفی نداشته باشین

حرف آخر

مزیت های هدف گذاری: شاید اصلا اهمیت هدف گذاری این باشه که به ما این امکان رو میده تا به صورت حساب شده ای تو مسیر رسیدن به هدف هامون قدم برداریم و احتمال اینکه برسیم به اون ها رو بیشتر کنیم نکته ی کلیدی که تو این مرحله وجود داره اینه که لطفاً گول مغزتون رو نخورین. چون که مغز به دنبال انجام دادن راحت ترین کار می گرده تا انرژی کم تری رو هم مصرف کنه موقعی که شما برنامه ی روزانه ی خودتون رو چک می کنین اولین سؤالی که باید از خودتون بپرسین اینه که اولویت اول، دوم و سوم من کدوم گزینه ها هستش؟

بعد از پاسخ دادن به این سوال برین دنبال اولویت اول و تا موقعی که اون کار رو به اتمام نرسوندین کار دوم رو هم شروع نکنیدش.بدین طریق هر روز برای رسیدن به هدف هاتون قدم های کوچکی بر می دارین و راه رسیدن به هدف هاتون رو این گونه هموار می کنین. هدف ها بهتون دلیل زنده بودن و بیدار شدن هر روز صبحتون رو میده.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=3381
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد مزیت های هدف گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.