هنر در لحظه زندگی کردن

552 بازدید
هنر در لحظه زندگی کردن

هنر در لحظه زندگی کردن: در این بخش از مقالات سایت انگیزشی نوک قله قصد داریم که به هنر در لحظه زندگی کردن بپردازیم. شاید در سبک زندگی امروزی ما، با وجود مشکلات و سختی های بسیاری که در طول زندگی با آن ها دست به گریبان می شویم، زندگی کردن در حال را فراموش می کنیم و دائما به گذشته می نگریم و به آینده فکر می کنیم.

هنر در لحظه زندگی کردن یعنی این که شما از لحظه ای که هم اکنون در آن قرار دارید استفاده کنید و لذت ببرید. اندیشیدن به آینده ممکن هست حتی شما رو آشفته تر کند چرا که شما از آینده و اتفاقاتش اطلاعی ندارید و تنها ظن و گمان ها است که  شما را به لحاظ روحی مضطرب و پریشان می کند.

 

زندگی شاد

هنر در لحظه زندگی کردن باعث می شود که شما زندگی سالم و شادتری داشته باشید. زندگی در لحظه سبب می شود که که لحظه حال را ارزشمندتر بدانیم و روی کاری که هم اکنون انجام می دهیم تمرکز بیشتری داشته باشیم. گذشته و آینده می تواند روح و روان شما را دچار فرسایش و خستگی کند و از لحظات حال شما تغذیه کند تا شما را خسته تر کند.

با توجه به نوع و سبک زندگی امروزی ، در هر لحظه از زندگی اتفاقات و لحات پیش بینی نشده ای رقم می خورد که اگر قرار بر این باشد که در این اتفاقات بمانیم و خودمان را از آن ها جدا نکنیم می تواند ما را در خودش غرق کند.

 چگونه در لحظه زندگی کنیم

رهایی از استرس

هنر در لحظه زندگی کردن سبب می شود که شما از تفکرات و استرس های آینده رها شوید، توقعات بی جا را از خودتان کم کنید و انتظارات بیهوده از خودتان نداشته باشید.اندیشیدن به گذشته و یادآوری لحظاتی که گذرانده اید باعث می شد که شما فرصت زندگی در حال را از دست دهید.

زمان حال، گنج ارزشمندی است که توجه نکردن به آن باعث می شود که دوباره این فرصت ها را از دست بدهیم و مجدد به ناکامی ما افزوده شود. تنها چیزی که به ما کمک می کند که این لحظات را دریابیم این است که آگاه باشیم و به زمان حال متعهد باشیم و متعلق به حال باشیم. گذشته و آینده را تا جایی که می توانید از خودتان دور کنید و ارتباطتان با آن ها را محدودتر کنید. این مسئله موجب می شود که خودخوری ذهنی را کم و حتی فراموش کنید.

 

سبک زندگی

هنر در لحظه زندگی کردن در واقع نوعی سبک زندگی سالم چگونه است؟ که برای کسانی که دائما در استرس و پریشانی زندگی می کنند، بسیار توصیه شده است و در واقع لحظه آن چیزی هست که واقعا وجود دارد. با این حال درست است که زندگی در لحظه کار سخت و دشواری است در ابتدا بارها با چیزهایی مواجه می شویم که ما را به سمت گذشته و یا آینده پرتاب می کنند اما با انجام تمرین هایی می توان کم کم آن را یاد گرفت.

هنر در لحظه زندگی کردن: رهایی از اضطراب

برای این که هنر در لحظه زندگی کردن را کم کم تمرین کنید، پیشنهاد می شود:

  1. اگر به گذشته می اندیشید، سعی کنید که لحظات خوب و خوشایند را یاد آوری کنید و از افکار مزاحم و آزار دهنده دوری کنید.
  2. تمرین دیگری که هنر در لحظه زندگی کردن را به شما می آموزد، این است که نوع نگاه شما به آینده چگونه است. تفکر به آینده به گونه ای باشد که از خودتان انتظار دارید و از خودتان توقعات نا ممکن نداشته باشید زیرا باعث سرخوردگی شما می شود. تفکر به آینده ای که موجب استرس و پریشانی شود، هیچ سودی ندارد.
  3. خودتان را مشغول کنید. این می تواند شامل تعامل با دیگران باشد که سبب شود شما سرتان شلوغ تر شود و بیشتر در لحظات حال زندگی کنید. هم چنین می توانید مشغول آموختن چیز جدیدی شوید و از این طریق ذهن خود را از گذشته و آینده رها کنید.
  4. برای یادگیری هنر در لحظه زندگی کردن، تمرینات تنفسی را دست کم نگیرید. تنفس های عمیق و آگاهانه می تواند در آن لحظه حواس شما را تنها به تنفستان جمع کند. با هر دم و باز دم خود می توانید بگویید من نفس می کشم، من اینجا هستم و جملاتی که تاکید دارد که شما در لحظه حال وجود دارید.
  5. به اهداف روزانه خود بیندیشید و حتی آن ها را بنویسید تا با شروع روز بدانید که قرار است چه کارهایی را انجام دهید. هر هدف و برنامه ای که در طی روز انجام می دهید را از لیست خود علامت بزنید و به سراغ بعدی بروید. فایده این کار این است که شما تمرکزتان در زمان حال بالاتر می رود.
  6. تمرین ساده دیگری از هنر در لحظه زندگی کردن زمانی است که به پیاده روی یا نشستن در طبیعت می روید. حواستان را کاملا به اطراف و اتفاقاتی که می افتد جلب کنید. صداهایی که می شنوید، صدای پای افراد، صدای پرندگان و …همه اینها را به دقت رصد کنید وگوش دهید. حواستان را فقط به زمان حال جلب کنید و از زیبایی های آن بهره ببرید.

در پایان روز و هنگامی که می خواهید برای خوابیدن آماده شوید، صرفا به چیزهایی که در همان روز انجام داده اید، بیندیشید و آن ها را در ذهن خود جمع بندی کنید. زندگی در لحظه

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا هنر در لحظه زندگی کردن را به کمک تمریناتی ساده پرورش دهیم و در زندگی از آن استفاده کنیم و بدانیم که زندگی در لحظه چه مزایایی دارد. پیشنهاد ما: چگونه زمان رو مدیریت کنیم ؟

کسی که در لحظه زندگی می کند هم از زمان حال لذت می برد و هم فرصت خود را برای لحظاتی که گذشته و لحظاتی که در آینده پیش رو دارد هدر نمی دهد. باید بدانیم که بزرکترین مزیت زندگی کردن در لحظه این است که از زندگی خود لذت ببریم. شاید باید چیزی در روبروی دیدگانت قرار بگیرد تا به شما بگوید : enjoy your life!

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=4161
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد هنر در لحظه زندگی کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.