جادوی نوشتن چیست؟

510 بازدید
جادوی نوشتن چیست؟

جادوی نوشتن: این بار در سایت موفقیت نوک قله به بررسی موضوعی جذاب به نام جادوی نوشتن پرداخته ایم. شاید شما هم از دسته کسانی باشید که به نوشتن علاقه دارند یا از سر عادت آن را انجام می دهند. نوشتن بر روی کاغذ ذهن شما را بازتر و فعال تر می کند و به شما برنامه ریزی منظم و دقیق تری می دهد. در کتب دینی نیز به فواید نوشتن اشاره شده است. در ادامه با همراه باشید تا درباره نوشتن و تاثیرات آن بیش تر بدانیم.

جادوی نوشتن می تواند شامل خواسته ها، اهداف، آرزوها، برنامه ریزی ها و … باشد. وقتی شما شروع به نوشتن می کنید نسبت به کسانی که نمی نویسند تکلیفشان روشن تر و اهدافشان مشخص تر است. نوشتن باعث می شود که شما هر گاه کار یا برنامه ای را فراموش کردید به آ؛ن مراجعه کنید و مجددا آن را به خود یادآوری کنید.


تجربه نوشتن آرزوها

ثبت اطلاعات در ذهن نیز به واسطه نوشتن و امکان مرور مجدد آن ها بالاتر می رود. مهم نیست که چگونه و با چه ادبیاتی شروع به نوشتن می کنید، مهم این است با همان زبان و شیوه ای که راحت تر هستید شروع به نوشتن کنید و بتوانید هر آن چه در ذهنتان هست را روی کاغذ بیاورید.

علاوه بر این که جادوی نوشتن می تواند به شما و اهداف و برنامه هایتان در زندگی کمک کند. جنبه روانی و ذهنی آن نیز بسیار می تواند به شما کمک کند. زمان هایی است که ذهن شخص مملو از فکر و دغدغه ها است در چنین زمان هایی که هم می تواند آخر شب باشد و هم ابتدای روز، نوشتن باعث می شود که بخشی از ذهن آزاد شود و بتوانیم با فکری آسوده تر روز خودمان را شروع کنیم و یا به رختخواب برویم.

اگر با درگیری های ذهنی دست و پنجه نرم می کنید، نوشتن می تواند تا حدودی ذهن شما را آرام کند. ازین بابت است که بسیاری در هنگام مشغله ها زمانی را برای خود خالی می کنند تا بتوانند به نوشتن مشغول شوند. اما به اختصار می خواهیم  بر روی فواید نوشتن مروری داشته باشیم.

پیشنهاد ما: طوفان فکری چیست؟

 

ثبت اطلاعات

جادوی نوشتن نوعی ابزار در زندگی ما محسوب می شود. نوشتن می تواند منجر به ثبت وقایع و حفظ اطلاعات شود. نوشتن از ابتدای پیدایش خط سبب شده است که به ابزاری برای برقراری ارتباط برای بشر تبدیل شود. نوشتن در طی روز باعث می شود که از فراموشی بسیاری از کارها پیشگیری کنیم و یا به صورت عجولانه یا خیلی دیر آن ها را انجام ندهیم و بتوانیم در زمان مناسب به همه آن ها رسیدگی کنیم.


چرا نوشتن معجزه میکند

ذهن آرام

از بهترین تاثیراتی که جادوی نوشتن می تواند بر ما داشته باشد، آرام کردن ذهن است. مشغله های روزمره ذهن می تواند باعث به وجود آمدن افکار در هم تنیده شود. نوشتن آن ها می تواند ذهن را آرام کند و همه این پیچیدگی ها را سازماندهی کنید و باعث می شود که ترتیبی مناسب برای آن ها پیدا کنید.

 

مهارت یابی

جادوی نوشتن هم چنین می تواند در زندگی حرفه ای و شغلی شما نیز تاثیرگذار باشد. معمولا اولین کاری که هنگام درخواست شغلی انجام میدهید، داشتن رزومه ای کامل و مناسب با ابعاد مختلف مهارت های شماست. نوشتن درست رزومه می تواند به شما در یافتن شغل مناسب و مرتبط با مهارت هایتان کمک زیادی کند.

این نوشته می تواند حتی شما بدون اینکه شخص را ملاقات کرده باشید با او ارتباط برقرار کنید و روی او تاثیر بگذارد. نوشتن رزومه و پیشینه خوب باعث می شود که احتمال اینکه طرف مقابل پیگیر شما شود و درباره شما کنجکاوتر شود، بالاتر برود. در واقع ما در اینجا می توانیم با نوشتن فرصت ایجاد کنیم و از این مهارت در راستای موفقیت خود استفاده کنیم. همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله ی ” تفاوت فرد موفق و نا موفق در چیست؟ ” را مطالعه کنید.

 

ایده پردازی

میتوان ایده پردازی را به عنوان جادوی نوشتن یاد کرد. هنگامی که در حال طرح ریزی و نوشتن برنامه و اهداف خود باشید ممکن است در همین حین روش ها و ایده هایی به ذهنمان برسد. بهترین راه این است که در همان هنگام هر آن چه که به ذهنمان می رسد را در گوشه ای یادداشت کنیم تا بتوانیم از این ایده ها استفاده کنیم.

 

ماندگاری

شاید بتوان گفت اصلی ترین جادوی نوشتن  که منجر به ایجاد انقلاب و تغییرات بزرگ در صنعت  تکنولوژ ی شده است، به سبب مکتوب کردن آن بوده است. ثبت نوشته ها و وقایع، یادداشت ها و آزمایشات دانشمندان و دیگر افراد باعث شده است که:  بعدها براساس همان نوشته ها اختراعی عظیم و مهم خلق شود، آزمایشاتی تکمیل شود، مطالعاتی به سرانجام برسد و… همه این ها ممکن نبود جز با ثبت و نوشتن. بسیاری از وقایع تاریخی و اتفاقات مهمی که در طول حیات بشر اتفاق افتاده به وسیله نگارش به نسل های بعدی رسیده است.


نوشتن آرزوها در ماه نو

الهام بخشیدن

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام نوشتن با الهاماتی رو به رو شوید. چه بسا که راه حل های موضوع مورد نظرتان به ذهنتان خطور کنید و بتوانید از آن ها کمک بگیرید. بسیاری از مسائل حل نشده این گونه هستند که با نوشتن حل می شوند. با نوشتن، همه موارد روبروی شما هستند و بهتر می توانید درباره آن ها تصمیم گیری کنید.

 

کلام آخر

همانطور که بررسی کردیم جادوی نوشتن علاوه بر نظم دادن و طبقه بندی ای که به ذهنمان می دهد، جنبه روانی دیگری نیز دارد که شامل رها شدن از پیچیدگی های ذهن می باشد. تحقیقات نشان داده که کسانی که اهداف و برنامه های خود را روی کاغذ می نویسند به نسبت کسانی که نمی نویسند، موفق تر هستند.

نوشتن باعث  می شود که ارتباطات ما نیز قوی تر شود و این امر از ابتدای پیدایش مکاتبات بشر شکل گرفت. گاهی میتوان نوشتن را به عنوان بهترین دوست انسان در نظر گرفت که در هر ساعتی از شبانه روز می توان به آن مراجعه کرد و خودمان را از تفکرات بیهوده و اضطراب ها جدا کنیم. هرگز نوشتن را دست کم نگیرید و برای ایجاد تغییر و تحول به سراغ آن بروید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://nokeghole.com/?p=4933
اشتراک گذاری:
واتساپ

نظرات

0 نظر در مورد جادوی نوشتن چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.